Vācijas kanclere Angela Merkele.

Aptauja: atbalsts Merkeles koalīcijai noslīd zem 50% 3

Ārzemēs
2016. gada 31. maijā 13:45
Atbalsts Vācijas valdības koalīcijas partijām pirmo reizi noslīdējis zem 50%, liecina pētījumu centra "Insa" un laikraksta "Bild" aptaujas dati.

Ja vēlēšanas notiktu tagad, kancleres Angelas Merkeles Kristīgo demokrātu savienība (CDU) un tās Bavārijas sabiedrotie - Kristīgi sociālā savienība (CSU) - kopā saņemtu 30% balsu, konstatēts aptaujā.

"Lielās koalīcijas" partneri sociāldemokrāti (SPD) saņemtu 19% balsu, līdz ar to koalīcijas partijas kopumā pirmo reizi saņemtu mazāk par 50% balsu.

Atbalsts kā CDU/CSU, tā SPD, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sarucis par 0,5 procentpunktiem.

Par labējo pretimigrācijas partiju "Alternatīva Vācijai" (AfD) gatavi balsot 15%, bet par "zaļajiem" - 13% vāciešu. Atbalsts šīm partijām saglabājies stabils.

Atbalsts kreiso ekstrēmistu partijai "Die Linke" ("Kreisie") sarucis par 0,5 procentpunktiem, un šo politisko spēku šobrīd atbalsta 9,5% vāciešu.

Savukārt atbalsts Brīvo demokrātu partijai (FDP) pieaudzis par vienu procentpunktu līdz 8% atzīmei, un tas nozīmē, ka šī partija, ja Bundestāga vēlēšanas notiktu tagad, bez problēmām spētu iekļūt parlamentā.

LETA / Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 38
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 40
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18