Dažas aplēses liecina, ka piektdien ūdens līmenis Sēnā var sasniegt sešus metrus virs normas.

Plūdi Parīzē pieņemas spēkā, no Luvras evakuēs mākslas darbus 11

Pasaulē
2016. gada 2. jūnijā 20:55 2016. gada 2. jūnijā 20:55
Luvras muzejs Parīzē piektdien būs slēgts, lai evakuētu mākslas darbus, kas glabājas tā pazemes krātuvēs, tā reaģējot uz Sēnas iziešanu no krastiem Francijas galvaspilsētā.

"Mērķis ir pārvietot drošībā uz augstākiem stāviem darbus, kas atrodas vietās, kuras var pārplūst," paziņoja Luvras muzejs, kurā atrodams Leonardo da Vinči mākslas darbs "Mona Liza", gan Senās Ēģiptes artefakti.

Vēl pāris stundas iepriekš muzejs bija noraidījis apdraudējumu tā plašajām pazemes krātuvēm, kuras ir aprīkotas ar pretplūdu pumpjiem un ūdensdrošām durvīm.

Tomēr vadība nolēmusi slēgt muzeju pilnībā, ņemot vērā faktu, ka ūdens līmenis Sēnā pakāpies par pieciem metriem un vietām upe ir pārplūdusi.

Sēnas pretējā pusē esošais Orsē muzejs, kurā atrodas Renuāra, Manē, van Goga, Degā un Gogēna darbi, tika slēgts ceturtdienas rītā. Šis muzejs nolēmis uz augstākiem stāviem pārvietot nozīmīgākās vērtības, ja ūdens līmenis Sēnā pakāpsies 5,5 metrus virs upes normālā līmeņa.

 

Dažas aplēses liecina, ka piektdien ūdens līmenis Sēnā var sasniegt sešus metrus virs normas.

Plāni plūdu gadījumiem paredz, ka pazemē glabātos mākslas darbus Luvrā drošībā jānogādā 72 stundu laikā, bet Orsē muzejā - 96 stundu laikā.

Luvra līdz 2019.gadam plāno savas plašās krātuves pārvietot uz Lansu Francijas ziemeļos. Orsē muzejs jau tagad ir pārvietojis daļu savu krātuvju.


LETA / Foto: AFP/Scanpix/LETA / AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Diena PĒC: tā izskatās leģendārā Glāstonberijas festivāla vietā šorīt 6
Pasažieri no Pērtas piedzīvo šausmas lidojumā. Pilots viņiem ieteica lūgties 2
Rīgā startēs pasaules slavenību rallijs “Gumball 3000”. Tā viņi Latvijā ālējās pirms četriem gadiem! 1
Skatīt visus komentārus