Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Uzbrukumi notikuši diviem ieroču veikaliem dažādās pilsētās vietās un Nacionālās gvardes bāzei.

Apšaudes un asinis Kazahstānā, islāmistu uzbrukumos 10 nogalinātie. VIDEO 26

Pasaulē
2016. gada 5. jūnijā 19:08 2016. gada 5. jūnijā 19:08
(Papildināta 22:02) Kazahstānas ziemeļrietumu pilsētā Aktebē svētdien radikālo islāmistu uzbrukumos Nacionālās gvardes bāzei un ieroču veikaliem nogalināti desmit cilvēki, ieskaitot četrus uzbrucējus, paziņoja Kazahstānas Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Almass Sadubajevs.

Septiņi uzbrucēji aizturēti, no viņiem divi ievainoti.

Pēc viņa teiktā, uzbrukumi notikuši diviem ieroču veikaliem dažādās pilsētās vietās un Nacionālās gvardes bāzei.

"Pēc precizētiem datiem, noziedznieki veica bruņotu uzbrukumu ieroču veikalam "Pallada", kur nogalināja pārdevēju un apsardzes firmas darbinieku, kā arī ar šaujamieročiem ievainoja trīs patruļas policistus, kas ieradās notikuma vietā. Uzbrukumā ieroču veikalam "Pantera" noziedznieki nogalināja vienu apmeklētāju, bet otru ievainoja. Apšaudē ar policijas patruļu, kas ieradās notikuma vietā, trīs uzbrucēji tika iznīcināti, viens aizturēts," pastāstīja Sadubajevs.

"Uzbrukumam karaspēka daļai noziedznieki sagrāba maršruta autobusu, izsēdināja vadītāju un pasažierus, bet pēc tam ar autobusu taranēja [militārās bāzes] vārtus, un, iekļuvuši [bāzes] teritorijā, sāka haotiski šaut, nogalinot trīs un ievainojot sešas militārpersonas. Dežūrējošie sargkareivji, izmantojot ieročus, novērsa [uzbrucēju] mēģinājumu iekļūt tālāk [karaspēka] daļas teritorijā, bet pēc tam kopā ar ieradušos policijas patruļu vienu noziedznieku nogalināja, vēl vienu ievainoja un aizturēja," teica Sadubajevs.

Iekšlietu ministrijas preses sekretārs sacīja, ka uzbrucēji esot "radikālo netradicionālo reliģisko strāvojumu" piekritēji. Šādi Kazahstānas varas iestādes apzīmē islāmistu ekstrēmistus.

Uzbrukuma laikā Aktebē, kurā ir apmēram 400 tūkstoši iedzīvotāju, tika noteikts pretterorisma operācijas režīms, pārtraukta izklaides iestāžu darbība, no tirdzniecības centriem evakuēti cilvēki un nekursēja sabiedriskais transports.

Apšaude Kazahstānas pilsētā Aktebē - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 140
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus