Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Strasbūras tiesu nav pārliecinājis arī Lietuvas valdības arguments, ka Biržu iedzīvotājs nav audzējis bārdu nedz pirms nokļūšanas cietumā, nedz pēc iznākšanas no turienes.

Lietuvietis uzvar Eiropas tiesā: pārkāptas viņa tiesības cietumā audzēt bārdu 4

Pasaulē
2016. gada 15. jūnijā 20:25 2016. gada 15. jūnijā 20:25
Lietuvas pilsonis Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) uzvarējis prāvā pret savu valsti attiecībā uz aizliegumu cietumā audzēt bārdu.

63 gadus vecais Utenas rajona iedzīvotājs Rimants Biržietis Strasbūras tiesai sūdzējās par "pazemojumu un sarūgtinājumu", ko šā aizlieguma dēļ pieredzējis Marijampoles labošanas iestādē.

ECT tiesneši atzinuši, ka Lietuva pārkāpusi prasītāja tiesības uz privāto dzīvi, tomēr noraidījuši prasību atlīdzināt viņam morālo kaitējumu 10 000 eiro apmērā. Kā uzskata tiesa, šajā gadījumā pietiek ar pašu pārkāpuma konstatēšanu.

"Tiesa uzskata, ka valdība nav pamatojusi, ka absolūts aizliegums audzēt bārdu neatkarīgi no tās higiēniskajām, estētiskajām vai citām īpašībām, nepieļaujot nekādus izņēmumus, ir adekvāts," norādījusi septiņu tiesnešu kolēģija.

Tā pievērsusi uzmanību apstāklim, ka saskaņā ar lietas materiāliem aizliegums acīmredzot "nav attiecināts uz pārējo sejas apmatojumu - ūsām vai vaigubārdu - un tas rada bažas par patvaļu".

Strasbūras tiesu nav pārliecinājis arī Lietuvas valdības arguments, ka Biržu iedzīvotājs nav audzējis bārdu nedz pirms nokļūšanas cietumā, nedz pēc iznākšanas no turienes.

Kā ziņu aģentūru BNS informējis Lietuvas Ieslodzījuma vietu departaments, higiēnas norma attiecībā uz bārdu audzēšanas aizliegumu ieslodzījuma vietās bijusi spēkā no 1999. līdz 2010.gadam.

Saskaņā ar šo normu ieslodzījuma vietu iekšējās kārtības noteikumos bijis paredzēts, ka ieslodzītajiem jābūt "tīriem un skūtiem", bet šobrīd tāds aizliegums vairs nepastāvot.

Kā liecina lietas materiāli, prasītājs žēlojies, ka veselības problēmu dēļ skūšanās kairina viņa ādu, taču mediķi to nav apstiprinājuši, atzīstot, ka galvenais problēmu cēlonis bijis salūzušais skūšanās aparāts.

LETA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 25
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 12
Skatīt visus komentārus