Mogadīšo ielas pēc traģiskā uzbrukuma.

"Viņi šauj uz visiem, ko var saskatīt," teroristi uzbrūk viesnīcai Somālijā. VIDEO 4

Ārzemēs
2016. gada 25. jūnijā 18:06
(Papildināta 20:00) Ar starptautisko teroristu organizāciju "Al Qaeda" saistītais islāmistu grupējums "Al Shabab" uzņēmies atbildību par sestdien Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo sarīkoto uzbrukumu viesnīcai, kurā gājuši bojā vismaz pieci cilvēki.

"Pagaidām mums ir zināms tikai tas, ka ir vismaz pieci bojāgājušie, tostarp trīs apsargi, un vēl seši cilvēki ir ievainoti," informēja policijas pārstāvis Ibrahims Mohameds.

Sociālās saziņas vietnēs izplatītā paziņojumā atbildību par uzbrukumu uzņēmās "Al Shabab".

Jau vēstīts, ka pašnāvnieks spridzinātājs ar sprāgstvielām pildītu automašīnu sestdien ietriecis viesnīcā Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo, kam sekoja otra eksplozija viesnīcā, no kuras atskanēja arī šāvieni.

Kapteinis Ali Ahmeds sacīja, ka drošības spēki cīnās pret uzbrucējiem, kas ieņēmuši pozīcijas viesnīcā "Naasa-Hablod" netālu no noslogota Somālijas galvaspilsētas satiksmes mezgla.

Kāds uzbrukuma aculiecinieks sacīja, ka uzbrucēji nekritiski šauj uz viesnīcas klientiem. "Viņi šauj uz visiem, ko var saskatīt. Es izbēgu pa dienesta izeju," sacīja Ali Mohamuds.

"Al Shabab" lielā daļā Somālijas rīko vardarbīgus uzbrukumus un nereti izmanto pašnāvniekus spridzinātājus ar automašīnām, lai vērstos pret rūpīgi apsargātiem mērķiem galvaspilsētā un citviet.

Viesnīcu "Naasa Hablood" Mogadīšo ziemeļos nereti izmanto politiķi un somāļu diasporas pārstāvji, kas apmeklē pilsētu.

Skats uz viesnīcu "Naasa-Hablod" - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Izlasi

Ar ko skolās baro mūsu bērnus? Latvijas skolēni publicē savu pusdienu foto 165
Advokāte Īrijā ar dažām fotogrāfijām izjauc latvieša Jāņa mēģinājumu piedzīt 120 000 eiro 22
Černobiļas avārijas radiāciju 31 gadu vēlāk fiksē tālajā Čehijā; tur mīt radioaktīvās mežacūkas 8
Skatīt visus komentārus