Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Atbildību par uzbrukumu Bangladešas galvaspilsētas Dakas diplomātiskā rajona restorānam uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts".

20 brutāli nogalināti gūstekņi, Bangladešas drošības spēki izbeidz ķīlnieku krīzi. FOTO 2

Pasaulē
2016. gada 2. jūlijā 20:20 2016. gada 2. jūlijā 20:20
Bangladešas drošības spēki sestdien izbeiguši ķīlnieku krīzi restorānā galvaspilsētas Dakas diplomātiskajā rajonā, īpašo uzdevumu spēkiem iebrūkot restorānā un nošaujot sešus ķīlnieku sagrābējus, taču viņi pirms tam nogalinājuši 20 gūstekņus, kas visi bijuši ārzemnieki.

Policijai izdevies atbrīvot 13 ķīlniekus, tostarp trīs ārvalstniekus. Nogalināti divi policisti, kuriem nācās cīnīties ar smagi apbruņotajiem ķīlnieku sagrābējiem, kuru rīcībā bija arī sprāgstvielas.

"Mēs esam atraduši 20 līķus, daudzi no viņiem tika brutāli sacirsti līdz nāvei ar asiem ieročiem," pavēstījas armijas brigādes ģenerālis Najīms Čoudurijs.

"Visi 20 nogalinātie ķīlnieki bija ārvalstnieki," sacīja leitnants Šababs Udins. "Vairums no tiem bija itāļi vai japāņi."

Amatpersonas apstiprinājušas, ka nogalināti deviņi itāļi, septiņi japāņi, kā arī viens ASV pilsonis.

Notikuma vietā bijušais aģentūras AFP fotogrāfs ziņo, ka ķīlnieku krīzes atrisināšana sākusies ar spēcīgu apšaudi, drošības spēkiem iebrūkot restorānā, kurā desmit stundas iepriekš kaujinieki bija sagrābuši gūstekņus.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts".

Pēdējā laikā Bangladešā, kur vairums iedzīvotāju ir musulmaņu, ir palielinājies reliģisko minoritāšu pārstāvju un sekulāro aktīvistu slepkavību skaits. Aizdomās tiek turēti islāmistu kaujinieki.

 

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, Reuters/Scanpix/LETA, AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 23
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 34
Pievienot komentāru