Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs ceturtdien žurnālistiem norādīja, ka Putins uzdevis valdībai pārraudzīt "likuma īstenošanas procesu" un rīkoties, ja rodas "nevēlamas" sekas.

Vladimirs Putins paraksta tā dēvēto "Lielā brāļa" jeb pretrunīgi vērtēto pretterorisma likumu 4

Pasaulē
2016. gada 7. jūlijā 22:59 2016. gada 7. jūlijā 22:59
Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis vairākus pretrunīgi vērtētos grozījumus pretterorisma likumā, kas jau kļuvis pazīstams kā "Lielā brāļa" likums un interneta uzņēmumiem varētu izmaksāt miljardus.

Ceturtdien valdības tīmekļa vietnē publicētie grozījumi palielina tiesībsargāšanas iestāžu pilnvaras un uzdod telekomunikācijas pakalpojumu sniedzējiem uzglabāt lietotāju telefonsarunas un īsziņas, kā arī pārraidītos attēlus un videoklipus sešu mēnešus, bet metadatus - līdz pat trim gadiem.

Uzņēmumiem jānodrošina arī drošības dienestiem piekļuve šiem datiem un to atšifrēšanai nepieciešamajiem mehānismiem.

Par krimināli sodāmiem pasludināti vairāki pārkāpumi, kuru pastrādātāji līdz šim netika pakļauti kriminālvajāšanai, bet par dažiem nodarījumiem kriminālatbildības vecums pazemināts līdz 14 gadiem. Pagarināti arī paredzētie cietumsoda termiņi par tiešsaistes noziegumiem, piemēram, par kūdīšanu uz terorismu.

Krievijas parlamenta apstiprinātais likumprojekts internetā un telekomunikāciju industrijā izraisījis milzu satraukumu.

Ceturtdien laikrakstā "Kommersant" publicētajā intervijā mobilo pakalpojumu sniedzēja "Megafon" vadītājs Sergejs Soldatenkovs norādījis, ka datu uzglabāšanai uzņēmumam būs nepieciešams tērēt 200 miljardus rubļu, kas ir četrreiz vairāk nekā tā ikgadējā peļņa.

"Šāds likumprojekts izputinās telekomunikāciju industriju", uzsvēris Soldatenkovs, iesakot valdībai industriju aplikt ar papildu nodokli viena procenta apmērā un iegūtos līdzekļus izmantot nepieciešamās infrastruktūras izveidei.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs ceturtdien žurnālistiem norādīja, ka Putins uzdevis valdībai pārraudzīt "likuma īstenošanas procesu" un rīkoties, ja rodas "nevēlamas" sekas.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 48
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 102
Skatīt visus komentārus