43 Foto
Vairāki no šiem vēršiem nošķīrās no bara un sāka uzbrukt jebkam, ko ieraudzīja, izraisot daudzus baiļu un spriedzes momentus.

Pamplonas vēršu skrējienā 6 cilvēki uzdurti vēršu ragiem. FOTO 14

Ārzemēs
2016. gada 8. jūlijā 11:27
Spānijas pilsētā Pamplonā piektdien notika otrais skrējiens šīgada Svētā Fermina vēršu skriešanas festivāla ietvaros, un šī skrējiena laikā seši cilvēki tika uzdurti vēršu ragiem, paziņoja vietējās slimnīcas ārsts.

Pamplonas pilsētas Navarras slimnīcas ārsts Manuels Montesino arī informēja, ka vēl vismaz astoņi cilvēki guva citu veidu ievainojumus, tostarp savainojās krītot.

Tūkstošiem skrējiena dalībnieku bēga no sešiem vēršiem, skrienot pa līkumotu 846,6 metrus garu trasi šaurās ieliņās uz Pamplonas vēršu cīņu arēnu. Katrs no šiem vēršiem bija 530 līdz 650 kilogramus smags.

Vairāki no šiem vēršiem nošķīrās no bara un sāka uzbrukt jebkam, ko ieraudzīja, izraisot daudzus baiļu un spriedzes momentus.

Pamplonas otrā skrējiena laikā seši cilvēki tika uzdurti vēršu ragiem.

Piektdien notikušā skrējiena ilgums bija apmēram sešas minūtes, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedza parasto ilgumu. Tas notika ap pulksten astoņiem (deviņiem pēc Latvijas laika).

Festivāla pirmais skrējiens ceturtdien ilga divas minūtes un 28 sekundes, un tā laikā tika ievainoti četri cilvēki, tomēr neviens netika uzdurts vēršu ragiem.

Deviņas dienas ilgais festivāls oficiāli sākās trešdien, kad Pamplonas centrālajā laukumā pie rātsnama tūkstošiem svinētāju, tērpti sarkanā un baltā, viens otru aplēja ar sarkanvīnu.

Festivāls, kas tiek rīkots par godu Spānijas ziemeļu reģiona Navarras aizbildnim Svētajam Ferminam, aizsākās viduslaikos un apvieno procesijas ar ballītēm nakts garumā un biedējošu vēršu skrējienu.

Kopš 1924.gada Pamplonas vēršu skrējienos gājuši bojā 15 cilvēki.

Festivāls, kuram starptautisku slavu nodrošināja amerikāņu rakstnieka Ernesta Hemingveja 1926.gadā iznākušais romāns “Un saule lec” (“The Sun Also Rises”), piesaista tūkstošiem ārvalstu tūristu interesi.

 

BNS/Foto: AFP/Scanpix/LETA, AP/Scanpix/LETA, EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 46
  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 0
  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 26