3 Foto
Runā gan, ka nekādas īpaši sirsnīgās attiecības starp Kameronu un Leriju nebija. Varbūt tas arī ir iemesls, kāpēc kaķis paliks dzīvot pie amata sekotājas.

Briti uztraucas, kas tagad notiks ar aizejošā premjera junkuriņu Leriju 8

Ārzemēs
2016. gada 12. jūlijā 14:57
Aizejošais premjers Deivids Kamerons, kurš amata laikā kopā ar ģimeni dzīvoja Daungingstrītā, pirms 5 gadiem no patversmes paņēma kaķi Leriju. Nu Kamerons rezidenci pamet, un daudziem radies jautājums - kas notiks ar Leriju? Lūk, atbilde.

Arī pēc Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona aiziešanas no amata rezidencē Dauningstrītā 10 par grauzēju izķeršanu gādās kaķis Lerijs, vēstīja laikraksts "Telegraph". Lielbritānijas premjera birojs apstiprināja, ka brūni baltajam kaķim nebūs jādodas prom no rezidences kopā ar Kameronu ģimeni, kad trešdien premjera amatu pārņems jaunā Konservatīvo partijas līdere Terēza Meja.

Kameronu ģimene tolaik četrus gadus veco peļu junkuru 2011.gadā pieņēma no Londonas Batersijas suņu un   kaķu  patversmes pēc tam, kad uz kāpnēm pie britu premjera rezidences tika manīta žurka. Lai gan sākotnēji kaķis nebija draudzīgs pret Dauningstrītas viesiem, pamazām viņš kļuva atvērtāks un pat atļāva sevi paglaudīt ASV prezidentam Barakam Obamam.

Tomēr saspīlējums starp Leriju un finanšu ministra Džordza Osborna kaķi Freju nav mazinājies un viņus pat reiz izšķīra policija. Britu premjera rezidencē neviens kaķis nebija dzīvojis kopš 2007. gada, kad tur apmetās finanšu ministra Elistera Dārlinga kaķene Sibilla, kas jau pēc sešiem mēnešiem atgriezās Edinburgā, jo nespēja iedzīvoties Londonas centrā.

Sibilla savukārt bija pirmais kaķis, kas mitis Dauningstrītā 10 kopš leģendārā Hamfrija - klaiņojoša kaķa, kas valdības vadītāja rezidencē apmetās, kad Lielbritānijas premjerministre bija Mārgareta Tečere, un vēl pārdzīvoja viņas pēcteci šajā amatā Džonu Meidžoru. Hamfriju 1997. gadā no Dauningstrītas rezidences padzina bijušais britu premjers Tonijs Blērs, un daudzi uzskata, ka pie runča izlikšanas vainojama Blēra sieva Šerija.

Vienlaikus daudzviet pasaulē sajūsmu izpelnījusies Kamerona "dū dū dū... Pareizi!" dziesmiņa pēc tam, kad viņš paziņoja par Dauningstrītas pamešanu sakarā ar vēsturisko "Brexit" rezultātu. Kamerons pēc uzrunas nācijai un TV kamerām apgriezās, devās iekšā mājā un izklausījās pieņēmis pareizo lēmumu:


BNS/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 45
  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 4
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 8