Minhenes apšaude sakrita ar piekto gadadienu kopš Norvēģijas salā Anders Bērings Breivīks sarīkoja apšaudi.

Minhenes maniaks esot iedvesmojies no Breivīka - slaktiņš tieši piektajā gadadienā kopš traģēdijas Norvēģijā 43

Pasaulē
2016. gada 23. jūlijā 14:34 2016. gada 23. jūlijā 14:34
18 gadus vecais jaunietis, kurš piektdien sarīkoja apšaudi Minhenē, acīmredzot iedvesmojies no Norvēģijas masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka, sestdien paziņojusi Vācijas policija.

"Saikne ir acīmredzama," paziņoja Minhenes policijas priekšnieks Hubertuss Andrē.

Jau vēstīts, ka aizdomās turamais bijis psihiski nenosvērts, bet nekas neliecina par saistību ar teroristu grupējumu "Islāma valsts".

Andrē norādīja, ka nekas neliecina arī par politiskiem motīviem. Tomēr jaunietis, kurš pēc apšaudes izdarīja pašnāvību, bijis aizrāvies ar grāmatām un rakstiem par maniakiem un masu slepkavībām, tostarp savācis plašu informāciju par Bēringa-Breivīka sarīkot masu slaktiņu 2011.gada 22.jūlijā. Minhenes apšaude sakrita ar šī slaktiņa piekto gadadienu.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nesen bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

LETA/Foto: Reuters/AP/AFP/Scanpix/LETA/EPA

Citi šobrīd lasa

Krištianu Ronaldu dēls parāda, ka varētu būt vēl talantīgāks par savu tēvu 10
Nav godīgi! Tēvus cildina un slavē par to, kas mammām ir ikdiena 42
Jau šonakt Latvijā gaidāms sniegs; trešdien var veidoties sniega sega 18
Skatīt visus komentārus