MSB informēja, ka dezinformācijas kampaņas ietvaros darbojas gan tā sauktie interneta troļļi, gan it kā neatkarīgi eksperti, kurus patiesībā apmaksā ārvalstis.

Krievija un "Islāma valsts" Zviedrijā izvērš savu propagandu 3

Ārzemēs
2016. gada 27. jūlijā 12:03
Krievija un teroristiskais grupējums "Islāma valsts" nepārtraukti Zviedrijā izvērš savas dezinformācijas kampaņas, liecina Zviedrijas varasiestāžu rīcībā esošā informācija.

Zviedrijā ikdienā tiek izplatīta nepatiesa informācija par NATO, imigrāciju un terorismu, paziņojis Zviedrijas Civilo ārkārtas situāciju aģentūras (MSB) vadītājs Mikaels Tofvesons.

Psiholoģiskās karadarbības gaitā notiek dažādas aktivitātes, kas tiek pielietotas, lai ietekmētu sabiedrisko domu un politisko lēmumu pieņemšanas procesu. Dažas no dezinformācijas aktivitātēm ir saistītas tieši ar Krieviju, bet liela to daļa koncentrējas uz imigrāciju un terorismu.

MSB informēja, ka dezinformācijas kampaņas ietvaros darbojas gan tā sauktie interneta troļļi, gan it kā neatkarīgi eksperti, kurus patiesībā apmaksā ārvalstis. Nepatiesas ziņas izplata arī Krievijas propagandas telekanāli RT un "Sputnik News".

MSB atklāja, ka ir pieņēmusi darbā sešus jaunus darbiniekus, kuri apkaro dezinformāciju. Aģentūras darbinieku skaits varētu augt arī turpmāk.

Savā ikgadējā ziņojumā Zviedrijas drošības policija ("Sapo") pērn norādīja, ka Krievijas propaganda cenšas "izplatīt prokrieviskus vēstījumus, lai vairotu [pilsoņu] nemieru un radītu šķelšanos sabiedrībā".

LETA / Foto: Shuttestock
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 28
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 51
  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 3