Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ierakstā kaujinieki aicina apmainīt apcietinātos kaujiniekus pret aizpērn Čibakas ciematā nolaupītajām meitenēm.

"Boko Haram" aicina apmainīt apcietinātos kaujiniekus pret aizpērn nolaupītajām meitenēm 1

Pasaulē
2016. gada 14. augustā 18:52 2016. gada 14. augustā 18:52
Nigērijas valdība paziņojusi, ka stājusies kontaktos ar cilvēkiem, kas internetā publiskojuši jaunu videoierakstu, kurā, kā apgalvots, redzamas vairākas no nigēriešu meitenēm, ko islāmistu grupējums "Boko Haram" kaujinieki 2014.gada aprīlī nolaupīja, iebrūkot Čibokas ciemata skolas kopmītnēs. Ierakstā kaujinieki aicina apmainīt apcietinātos kaujiniekus pret aizpērn nolaupītajām meitenēm.

"Mēs esam ārkārtīgi piesardzīgi, ņemot vērā, ka situācija ir sarežģīta saistībā ar šķelšanos "Boko Haram" vadībā," norādījis informācijas ministrs Lajs Mohammeds, runājot par nesaskaņām starp līdzšinējo grupējuma līderi Abubakaru Šekau, kurš apgalvo, ka joprojām atrodas amatā, un iespējamo jauno līderi Abu Musabu al Barnavi, ko atbalsta grupējums "Islāma Valsts".

"Ņemot vērā, ka šī nav pirmā reize, kad mēs esam sazinājušies par šo jautājumu, mēs gribam būt pārliecināti, ka tie, ar ko mēs kontaktējamies, ir tie, par ko viņi uzdodas," viņš paziņojis.

Nigērijas valdība piesardzīgi reaģēja arī uz līdzīgu video, kas tika publiskots aprīlī.

Ziņa par 276 meiteņu nolaupīšanu aizpērn izraisīja šoku starptautiskajā sabiedrībā un pievērsa īpašu uzmanību šim grupējumam un tā asiņainajiem centieniem izveidot fundamentālistisku valsti Nigērijas ziemeļaustrumos. Aptuveni pussimts meitenēm toreiz izdevās izbēgt no gūsta, viena meitene tika izglābta šā gada maijā, bet 215 no viņām joprojām tiek uzskatītas par pazudušām. Domājams, daudzas no viņiem piespiestas apprecēties ar kaujiniekiem.

Jaunajā ierakstā, kas publiskots vietnē "YouTube", redzamas aptuveni 50 meitenes. Kāds vīrietis ar aizklātu seju uzrunā vienu no viņām un liek viņai vērsties pie Nigērijas valdības un meiteņu tuviniekiem, lūdzot atbrīvot gūstā saņemtos grupējuma kaujiniekus apmaiņā pret šīm meitenēm.

"Lai viņi zina, ka viņu bērni joprojām atrodas mūsu rokās. Viņiem nekavējoties jāatbrīvo mūsu aizturētie brāļi," viņš paziņojis, piebilzdams, ka pretējā gadījumā Nigērijas valdībai nav cerību atgūt nolaupītās meitenes.

Pēc vīrieša teiktā, aptuveni 40 meitenes šai laikā apprecētas, bet daļa gājusi bojā Nigērijas aviācijas uzlidojumos.

Nav zināms, vai šis ieraksts ir autentisks un kad tas tapis, bet organizācijas "Atdodiet mūsu meitenes!" pārstāvis Abubakars Abdullahi ziņu aģentūrai AFP sacījis, ka viena no meitenēm ierakstā atpazīta.

Zināms, ka "Boko Haram" jau ilgāku laiku šķeļas dažādās ideoloģiski atšķirīgās grupās, kas ne vienmēr pakļaujas kustības augstāko komandieru pavēlēm.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Eleganti tērpi un stila pērles: Kinoaktieru ģilde Losandželosā noskaidro savus labākos 3
Austrumu slimnīcā veikta unikāla plaušu operācija zemniekam no Latgales 33
Traģiskā avārijā uz Daugavpils šosejas dzīvību zaudējis jauns vīrietis 38
Pievienot komentāru