Saraksts papildināts arī ar vairākiem desmitiem "Gazprom" meitas uzņēmumu.

ASV papildina "melno sarakstu" ar virkni Krievijas kompāniju 5

Ārzemēs
2016. gada 1. septembrī 22:30
ASV Finanšu ministrija "melnajā sarakstā" iekļāvusi vēl virkni Krievijas kompāniju, paplašinot pret Krieviju vērstās sankcijas par Krimas okupāciju un aneksiju.

Sarakstā iekļautas kompānijas "SGM-Most" un "Mostotrest", kas nodarbojas ar tilta celtniecību pār Kerčas šaurumu starp Krieviju un anektēto Krimu.

Saraksts papildināts arī ar vairākiem desmitiem "Gazprom" meitas uzņēmumu, tostarp vienu no Krievijas lielākajiem mediju holdingiem "Gazprom-media".

"Gazprom-media" apvieno telekanālus NTV, TNT, TV-3, "Pjatņica", "Mač TV", radiostacijas "Avtoradio", "Energy", "Comedy Radio", tam pieder radiostacijas "Eho Moskvi" kontrolpakete, video vietne "Rutube" un citi mediju aktīvi.

Sankcijas arī noteiktas vēl 17 privātpersonām.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas, finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.


BNS / Foto: Itar-Tass/Scanpix/LETA

Izlasi

Jaunieši, kuri tautai atrādīja kādas Latvijas skolas pusdienas, paskaidro - ēdiens nav slikts. FOTO
Dramatiski skati pie Tallinas: uz viena ceļa avarē 30 automašīnas 3
Traģiska avārija Madonas pusē - avarē auto ar iereibušiem jauniešiem 23
Skatīt visus komentārus