Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Skaidrs, ka viņš ir kolorīts puisis," Obama sacīja. Tomēr tikšanos atcēla.

Filipīnu prezidents drausmīgiem vārdiem nolamā Obamu. VIDEO 24

Pasaulē
2016. gada 6. septembrī 09:14 2016. gada 6. septembrī 09:14
ASV prezidents Baraks Obama atcēlis otrdien plānoto tikšanos ar Filipīnu prezidentu Rodrigo Duterti, paziņoja Baltā nama administrācija dažas stundas pēc tam, kad Duterte necenzētiem vārdiem nolamāja Obamu.

"Prezidents Obama šajā pēcpusdienā nerīkos divpusēju tikšanos ar Filipīnu prezidentu Duterti. Tās vietā viņš šajā pēcpusdienā tiksies ar Korejas Republikas prezidenti Paku [Kinhji]," sacīja Nacionālās drošības padomes preses sekretārs Neds Praiss.

Duterte pirmdien solīja, ka neļaus Obamam viņu pamācīt par cilvēktiesībām, un nosauca viņu par "maukas dēlu". Duterte šādi reaģēja uz brīdinājumiem, ka Obama viņu iztaujās par Filipīnās notiekošo karu pret narkotiku noziedzību, kura laikā nedaudz vairāk kā divos mēnešos ir nogalināti vairāk nekā 2400 cilvēku.

"Jums ir jāizrāda cieņa. Nevajag mētāties ar jautājumiem un paziņojumiem. Maukas dēls, es jūs nolādēšu šajā forumā," Duterte sacīja preses konferencē īsi pirms izlidošanas uz Laosu, kur viņš piedalīsies Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) samitā.

"Mēs vārtīsimies dubļos kā cūkas, ja jūs man to nodarīsiet," viņš piebilda.

Tas izskatījās šādi:

Obamas un Dutertes divpusējā tikšanās būtu notikusi Laosas galvaspilsētā Vjenčanā ASEAN samita laikā. Dutertem dalība ASEAN samitā ir pirmā starptautiskā debija, kopš viņš jūnijā stājās prezidenta amatā.

"Skaidrs, ka viņš ir kolorīts puisis," Obama sacīja reportieriem Ķīnas pilsētā Handžovā, kad bija uzzinājis par Dutertes izteikumiem. Obama piebilda, ka viņa palīgi izvērtē, vai būtu "produktīvi" abiem prezidentiem tikties.

Duterte gan vēlāk pauda "nožēlu" par Obamam veltītajiem apvainojumiem.

"Lai arī tiešais cēlonis bija mani spēcīgie komentāri uz noteiktiem preses jautājumiem, kas izraisīja bažas un raizes, mēs arī nožēlojam, kas tas notika kā personīgs uzbrukums ASV prezidentam," norādīts Filipīnu prezidenta paziņojumā.


LETA/Foto: EPA/LETA; Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Megana Mārkla nevar likt diadēmu, bet hercogiene Ketrīna var? 13
Kā mainījusies mūziķa Ūdrīša dzīve divus gadus pēc traģiskās avārijas? 66
Dombrovskis vasarās ASV piestrādā par apkopēju 17
Skatīt visus komentārus