Līdzīgi kā Latvijā "Mucenieki", igaunijā ir viens patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Vao. Nupat Tallinā notika atbalsta koncerts bēgļiem (attēlā).

No Igaunijas nav aizbraucis neviens no uzņemtajiem bēgļiem 29

Ārzemēs
2016. gada 6. septembrī 14:48
Neviens no patvēruma meklētājiem, kas Eiropas Savienības (ES) migrācijas krīzes seku mazināšanas programmā pārvietots uz Igauniju, šo valsti nav atstājis atšķirībā no Latvijas, kuru gandrīz visi pārvietotie migranti ir pametuši.

Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Starptautiskās aizsardzības politikas nodaļas vadītāja Trīna Rāga aģentūrai BNS otrdien sacīja, ka neviens no cilvēkiem, kas Igaunijā ieradušies ES patvēruma meklētāju pārvietošanas programmā, nav no valsts devies prom.

"Visiem cilvēkiem un ģimenēm, kas pie mums pārvietotas, ir iecelts savs atbalsta cilvēks, viņiem tiek piedāvāta igauņu valodas apmācību programma, un viņi ir izpildījuši pielāgošanās programmu. Viņu iekļaušanos darba tirgū atbalsta Bezdarba apdrošināšanas fonds. Šo personu vidū ir liels īpatsvars bērnu, no kuriem skolas vecuma bērni apmeklē skolu," klāstīja speciāliste.

No 23 patvēruma meklētājiem, kas pārvietoti uz Latviju, 21 persona jau ir devusies uz Vāciju, liecina Latvijas Televīzijas iegūtā informācija.

Kopumā Latvija ir uzņēmusi 69 patvēruma meklētājus, no kuriem pirmā grupa valstī ieradās februāra sākumā. Līdz šim Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde bēgļa vai alternatīvās aizsardzības statusu ir garantējusi 23 no šiem cilvēkiem.

Latvija sākotnēji uzņemtos migrantus izvieto patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, kur viņi uzturas, līdz tiek nokārtotas formalitātes un pieņemts lēmums par viņu statusu.

Atšķirībā no Latvijas Igaunija visas formalitātes kārto pirms migranta ierašanās Igaunijā. Uzreiz pēc ierašanās Igaunijā šie cilvēki tiek nogādāti varas iestāžu izraudzītā mājoklī.

Pirmie migranti no ES bēgļu pārvietošanas programmas Igaunijā ieradās aprīlī, un līdz šim Igaunija ir uzņēmusi 47 tādus cilvēkus.

Saskaņā ar ES migrācijas krīzes risināšanas plānu Igaunijai jāuzņem 550 patvēruma meklētāji un bēgļi. Šīs programmas laikā Latvijai jāuzņem 531 patvēruma meklētājs divu gadu laikā.

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 174
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 19
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 8