Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pērn, pirms valdība rudenī uz dienvidu robežas bija uzslējusi robežžogu, Ungārijas teritoriju šķērsoja 400 000 nelegālo imigrantu.

Luksemburgas ministrs: Ungārija būtu jāizslēdz no ES 10

Pasaulē
2016. gada 13. septembrī 09:56 2016. gada 13. septembrī 09:56
Ungārija būtu jāizslēdz no Eiropas Savienības (ES), otrdien publicētā intervijā paziņojis Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns, kritizējot Budapeštas imigrācijas politiku.

"Tie, kuri kā Ungārija būvē žogus pret kara bēgļiem, vai tie, kuri apspiež preses brīvību vai tiesu neatkarību, būtu uz laiku, vai, ja nepieciešams, pastāvīgi jāizslēdz no ES," viņš pavēstīja intervijā Vācijas laikrakstam "Die Welt".

Ministrs norādīja, ka tas ir vienīgais veids, kā saglabāt ES vērtības un vienotību.

"Ungārijas būvētais žogs bēgļu atturēšanai paliek garāks, augstāk un bīstamāks," brīdināja Aselborns.

Ungārijai nebūtu izredžu iestāties ES, ja tā pieteikumu iesniegtu šodien, norādīja ministrs.

Jau vēstīts Ungārijā 2.oktobrī tiks rīkots referendums par ES imigrantu kvotu plānu, kuram kategoriski nepiekrīt valsts premjerministrs Viktors Orbāns.

Referendumā pilsoņiem tiks uzdots jautājums - vai ES vajadzētu ļaut "noteikt obligātu tādu personu, kas nav Ungārijas pilsoņi, izmitināšanu Ungārijā bez parlamenta piekrišanas".

Orbāna valdība balsoja pret ES plānu izmitināt 28 dalībvalstīs, ievērojot obligāto kvotu principu, 160 000 imigrantu, tomēr Briseles priekšlikumu vairums dalībvalstu septembrī atbalstīja.

Budapešta skaidro, ka plāns pārkāpj nacionālo suverenitāti un ka valstī, uzdodoties par imigrantiem, varēs ierasties teroristi.

Pērn, pirms valdība rudenī uz dienvidu robežas bija uzslējusi robežžogu, Ungārijas teritoriju šķērsoja 400 000 nelegālo imigrantu.

Varasiestādes arī pieņēmušas bargus likumus, paredzot sodus par nelegālu iekļūšanu valstī un robežžoga bojāšanu.

LETA/Foto: Reuters/LETA/Scanpix 

Citi šobrīd lasa

"Gaišredzīgo" Ragaciema Agnesi vaino dzimtas sarīdīšanā 38
Eiropas Savienība grib būvēt superdatoru 3
Ludzas žurnālistes Anitas Daukštes nodedzinātās mājas lieta: informācija nākusi no kontrabandista Kononova 19
Skatīt visus komentārus