Pērn, pirms valdība rudenī uz dienvidu robežas bija uzslējusi robežžogu, Ungārijas teritoriju šķērsoja 400 000 nelegālo imigrantu.

Luksemburgas ministrs: Ungārija būtu jāizslēdz no ES 10

Pasaulē
2016. gada 13. septembrī 09:56
Ungārija būtu jāizslēdz no Eiropas Savienības (ES), otrdien publicētā intervijā paziņojis Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns, kritizējot Budapeštas imigrācijas politiku.

"Tie, kuri kā Ungārija būvē žogus pret kara bēgļiem, vai tie, kuri apspiež preses brīvību vai tiesu neatkarību, būtu uz laiku, vai, ja nepieciešams, pastāvīgi jāizslēdz no ES," viņš pavēstīja intervijā Vācijas laikrakstam "Die Welt".

Ministrs norādīja, ka tas ir vienīgais veids, kā saglabāt ES vērtības un vienotību.

"Ungārijas būvētais žogs bēgļu atturēšanai paliek garāks, augstāk un bīstamāks," brīdināja Aselborns.

Ungārijai nebūtu izredžu iestāties ES, ja tā pieteikumu iesniegtu šodien, norādīja ministrs.

Jau vēstīts Ungārijā 2.oktobrī tiks rīkots referendums par ES imigrantu kvotu plānu, kuram kategoriski nepiekrīt valsts premjerministrs Viktors Orbāns.

Referendumā pilsoņiem tiks uzdots jautājums - vai ES vajadzētu ļaut "noteikt obligātu tādu personu, kas nav Ungārijas pilsoņi, izmitināšanu Ungārijā bez parlamenta piekrišanas".

Orbāna valdība balsoja pret ES plānu izmitināt 28 dalībvalstīs, ievērojot obligāto kvotu principu, 160 000 imigrantu, tomēr Briseles priekšlikumu vairums dalībvalstu septembrī atbalstīja.

Budapešta skaidro, ka plāns pārkāpj nacionālo suverenitāti un ka valstī, uzdodoties par imigrantiem, varēs ierasties teroristi.

Pērn, pirms valdība rudenī uz dienvidu robežas bija uzslējusi robežžogu, Ungārijas teritoriju šķērsoja 400 000 nelegālo imigrantu.

Varasiestādes arī pieņēmušas bargus likumus, paredzot sodus par nelegālu iekļūšanu valstī un robežžoga bojāšanu.

LETA/Foto: Reuters/LETA/Scanpix 

Izlasi

Skotu ģimene ar sāpēm atzīst, ka Mančestrā bojā gājusi arī viņu 14 gadus vecā Eilida 5
Babītē atklāj nelegālu cigarešu fabriku. Baltijā kas tāds fiksēts pirmo reizi 31
Pasaule joko un jūt līdzi sapīkušajam pāvestam, kurš bija spiests satikt Trampu 8
Skatīt visus komentārus