Pēc postošās zemestrīces Amatrīčes pilsēta tika burtiski noslaucīta no zemes virsas.

Šausmu atbalss: Itālijas vidieni šonakt skārušas vairākas zemestrīces. FOTO 4

Pasaulē
2016. gada 23. septembrī 13:36 2016. gada 23. septembrī 13:36
Ceturtdienas vakarā Itālijas centrālo daļu, kas atgūstas no katastrofālās zemestrīces, atkal skāruši pazemes grūdieni. Šoreiz 3,8 magnitūdu stipri, vēstī Itālijas plašsaziņas līdzekļi. 

Grūdieni bija jūtami ap desmitiem ceturtdienas vakarā. Par laimi, nekādi jauni postījumi nav nodarīti. Īsi pēc pirmās zemestrīces fiksētas vēl dažas, tiesa, mazliet vājākas. Kopumā ar 30 minūšu intervālu Itālijas vidienē fiksēti seši pazemes grūdieni. 

Tāpat pirms dažām dienām naktī fiksēta 4,1 magnitūdu zemestrīce, kas pamatīgi pārbiedējusi vietējos iedzīvotājus, kuriem vēl svaigā atmiņā ir dabas postažas nodarītās šausmas cilvēkiem un īpašumiem. 

6,2 magnitūdu zemestrīce Itālijā notika augusta beigās plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika). Tā bija jūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Kopumā traģēdijā dzīvību zaudēja aptuveni 300 cilvēku. Starp bojā gājušajiem bija vismaz astoņi ārvalstnieki – precēts britu pāris un viņu 14 gadus vecais dēls, divi Rumānijas pilsoņi, kas dzīvoja Itālijā, un pa vienam Kanādas, Salvadoras un Spānijas pilsonim. 

Kasjauns.lv/Foto: AP, AFP, Reuters/LETA/Scanpix 

Citi šobrīd lasa

Doles salā paveras baiss skats - tīklos virs zivju dīķiem karājas beigti un pusbeigti putni 12
Ainārs Rubiķis par attiecībām ar Rēziju: “Mēs centāmies izbēgt viens no otra” 3
Stacijas laukumā paplašināsies "Origo" 3
Skatīt visus komentārus