Francijas varasiestādes jau identificējušas 5782 kontus un vēlas uzzināt kam pieder pārējie 40 379 UBS konti.

Francija lūdz Šveici nodot tai informāciju par aptuveni 45 000 UBS bankas kontu

Ārzemēs
2016. gada 26. septembrī 09:13
Francijas varasiestādes lūgušas Šveici nodot tai informāciju par aptuveni 45 000 bankas UBS kontu, kas varētu būt saistīti ar izvairīšanos no nodokļiem, pirmdien ziņo laikraksts "Le Parisien".

Šveices banka UBS jau jūlijā paziņoja, ka Šveices varasiestādes lūgušas sniegt informāciju par tās klientiem pēc Francijas lūguma.

Informācija lūgta par bijušajiem un esošajiem klientiem, kuri dzīvo Francijā, balstoties uz datiem no 2006.gada līdz 2008.gadam.

'Le Parisien" pirmdien publiskoja fragmentus no Francijas nodokļu inspekcijas vēstules, kas datēta ar 11.maiju. Tajā teikts, ka Francija vēlas uzzināt vairāk nekā 45 161 konta numura īpašnieku vārdus.

Šajos kontos noguldīti vairāk nekā 11 miljardi Šveices franku (aptuveni desmit miljardi eiro), no kuriem, visticamāk, nav maksāti nodokļi Francijai, liecina vēstule.

"Le Parisien" ziņoja, ka Francijas varasiestādes jau identificējušas 5782 kontus un vēlas uzzināt kam pieder pārējie 40 379 konti.

Francija sāka izmeklēšanu pret UBS pēc tam, kad bijušie bankas darbinieki atklāja, ka banka izveidojusi sistēmu savu klientu naudas plūsmas noslēpšanai, lai ļautu tiem laika periodā no 2004.gada līdz 2012.gadam izvairīties no nodokļu iekasēšanas institūcijām.

UBS šīs apsūdzības noliedza, apgalvojot, ka tās dalība šādās finansiālās operācijās nav pierādīta.

Pret banku ierosinātas vairākas šādas lietas, galvenokārt ASV, kuru varasiestādes arī apgalvo, ka banka palīdzējusi bagātajiem klientiem izvairīties no nodokļu maksāšanas Savienotajās Valstīs.

BNS / Foto: EPA/LETA

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 28
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 16
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 5