Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Francijas varasiestādes jau identificējušas 5782 kontus un vēlas uzzināt kam pieder pārējie 40 379 UBS konti.

Francija lūdz Šveici nodot tai informāciju par aptuveni 45 000 UBS bankas kontu

Pasaulē
2016. gada 26. septembrī 09:13 2016. gada 26. septembrī 09:13
Francijas varasiestādes lūgušas Šveici nodot tai informāciju par aptuveni 45 000 bankas UBS kontu, kas varētu būt saistīti ar izvairīšanos no nodokļiem, pirmdien ziņo laikraksts "Le Parisien".

Šveices banka UBS jau jūlijā paziņoja, ka Šveices varasiestādes lūgušas sniegt informāciju par tās klientiem pēc Francijas lūguma.

Informācija lūgta par bijušajiem un esošajiem klientiem, kuri dzīvo Francijā, balstoties uz datiem no 2006.gada līdz 2008.gadam.

'Le Parisien" pirmdien publiskoja fragmentus no Francijas nodokļu inspekcijas vēstules, kas datēta ar 11.maiju. Tajā teikts, ka Francija vēlas uzzināt vairāk nekā 45 161 konta numura īpašnieku vārdus.

Šajos kontos noguldīti vairāk nekā 11 miljardi Šveices franku (aptuveni desmit miljardi eiro), no kuriem, visticamāk, nav maksāti nodokļi Francijai, liecina vēstule.

"Le Parisien" ziņoja, ka Francijas varasiestādes jau identificējušas 5782 kontus un vēlas uzzināt kam pieder pārējie 40 379 konti.

Francija sāka izmeklēšanu pret UBS pēc tam, kad bijušie bankas darbinieki atklāja, ka banka izveidojusi sistēmu savu klientu naudas plūsmas noslēpšanai, lai ļautu tiem laika periodā no 2004.gada līdz 2012.gadam izvairīties no nodokļu iekasēšanas institūcijām.

UBS šīs apsūdzības noliedza, apgalvojot, ka tās dalība šādās finansiālās operācijās nav pierādīta.

Pret banku ierosinātas vairākas šādas lietas, galvenokārt ASV, kuru varasiestādes arī apgalvo, ka banka palīdzējusi bagātajiem klientiem izvairīties no nodokļu maksāšanas Savienotajās Valstīs.

BNS / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 7
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 50
Moderni un ar latviskiem elementiem: kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 44
Pievienot komentāru