Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Kremlis notriektās lidmašīnas izmeklēšanas rezultātos nesaskata nekādus pierādījumus. VIDEO 51

Pasaulē
2016. gada 29. septembrī 13:51 2016. gada 29. septembrī 13:51
Krievijas Ārlietu ministrija apsūdzējusi Starptautisko Apvienoto izmeklēšanas komandu (JIT) aizspriedumos. Viņu ziņojums par Malaizijas lidmašīnas katastrofu 2014. gada 17.jūlijā esot tendenciozs. Kremlis paziņojis, ka izmeklēšanas rezultātus nevar uzskatīt par patiesību.

Militārās tehnikas koncerns "Almaz-Antey" uzskata, ka JIT izmanto nepareizu tehnoloģiju, lai noteiktu raķetes palaišanas vietu un mēģina vēlamo pārvērst par realitāti. Zenītraķešu kompleksa "Buk" ražotāji nākuši klajā ar savu viedokli. Tā saturs nav mainījies - raķete, kura trāpīja Malaizijas lidmašīnai tikusi izšauta no Zarošenskojas ciemata, kas atradās Ukrainas armijas kontrolē. Koncerna galvenais konstruktors Mihails Mališevkis pirms gada veicis eksperimentu un paliek pie sava. Viņš, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, pieļāva, ka raķete izšauta kļūdas pēc.

Kā zināms, vakar Starptautiskā Apvienotā izmeklēšanas komanda (JIT) paziņoja pirmos izmeklēšanas rezultātus, kuros atklāja, ka raķetes palaišanas iekārta "Buk", ar ko notriekta "Malaysia Airlines", nāca no Krievijas teritorijas un atgriezās atpakaļ Krievijas teritorijā.

Izmeklēšanas pārstāvji preses konferences sākumā norādīja, ka pēdējo divu gadu laikā gabaliņu pa gabaliņam tika izpētīti duči konteineru ar pierādījumiem, kas varētu būt noderīgi izmeklēšanā, izmeklēšanā darbojās 100 - 200 speciālistu, tika pētītas simtiem tūkstošu fotogrāfijas, video ieraksti, interneta lapas, paņemtas liecības no vairāk nekā 200 cilvēkiem, noklausīti tūkstoši telefonsarunu un veiktas citas darbības.

Izmeklētāji izslēguši iespēju, ka katastrofa notika cilvēciskā faktora dēļ. Tāpat izslēgta iespēja, ka to uzspridzināja no iekšpuses vai to būtu notriekusi cita lidmašīna.

Starptautiskā Apvienotā izmeklēšanas komanda ziņo, ka raķete tikusi izšauta no lauka, kas atrodas netālu no Sņižnes, pie Pervomaiskas ciemata. Šo teritoriju 2014.gada 17.jūlijā, kad tika pastrādāts noziegums, kontrolēja Krievijas apbruņotās teroristu bandas jeb tā dēvētā Doņeckas tautas republika.

"Sistēma tika transportēta no Krievijas teritorijas uz Austrumukrainu un vēlāk transportēta atpakaļ baltā kravas mašīnā "Volvo"," teikts JIT paziņojumā, kas publiskots Nīderlandes prokuratūras mājaslapā.

Cilvēkus, kuri konkrēti izšāvuši raķeti, JTI nav izdevies noskaidrot, taču izmeklētāju rīcībā ir simts aizdomās turēto saraksts. Viņu vidū ir personas, kas varētu būt organizējušas raķešu palaišanas iekārtas konvojēšanu un devušas pavēles, pavēstīja nīderlandiešu prokurors Freds Vesterbeke, kas vadīja izmeklēšanu.

Putins jau iepriekš nodēvējis informāciju, kura liecina, ka nīderlandiešu izmeklēšanā par vainīgiem atzīti prokrieviskie kaujinieki, par "skaidri politizētu".

Viņš paziņoja, ka izmeklētājiem izdevies savākt pietiekami daudz pierādījumu, lai iesūdzētu vainīgos tiesā. Kad un kur šāda tiesa varētu notikt, Vesterbeke neatklāja.

Viņš uzsvēra, ka izmeklēšanas gaitā pilnībā atspēkotas versijas, ka reisa MH17 lidmašīnas katastrofu varētu būt izraisījušas tehniskas problēmas. Apgāzta arī versija, ka Malaizijas lidmašīnu būtu notriecis kāds cits lidaparāts.

Raķete tikusi izšauta no lauka, kas atrodas netālu no Sņižnes, pie Pervomaiskas ciemata. Šo teritoriju 2014.gada 17.jūlijā, kad tika pastrādāts noziegums, kontrolēja Krievijas apbruņotās teroristu bandas jeb tā dēvētā Doņeckas tautas republika.

JTI uzsver, ka par vietu, no kuras raķete izšauta, nav nekādu šaubu.

 

 
 
 
 

Kasjauns.lv/LETA/Video: Reuters

Citi šobrīd lasa

Rīgas viesnīca no darba atlaiž sievieti, kura atteicās saņemt algu aploksnē 42
FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 11
Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 27
Skatīt visus komentārus