Laikraksts gan nepauda atbalstu kādam no kandidātiem, vien aicināja nebalsot par Trampu.

ASV laikraksta redkolēģija sper bezprecedenta soli - aicina nebalsot par Trampu 34

Ārzemēs
2016. gada 30. septembrī 21:00
ASV laikraksta "USA Today" redkolēģija piektdien spērusi bezprecedenta soli, mudinot lasītājus nebalsot par republikāņu prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, vienlaikus nepaužot oficiālu atbalstu nevienam no kandidātiem.

Tā ir kārtējā oficiālā nostājas paušana pret Trampu, pat no tādu laikrakstu puses, kas tradicionāli atbalstījuši konservatīvo Republikāņu partiju.

Piektdienas redakcijas ievadrakstā 34 gadus vecais laikraksts atgādināja, ka nekad agrāk prezidenta vēlēšanās nav nostājies vienā vai otrā pusē.

"Mums nekad nav bijis iemesla mainīt mūsu nostāju. Līdz šim," atzina laikraksts.

"Šogad izvēle nav starp diviem spējīgiem lielo partiju nominantiem, kuriem gadījies, ka ir nopietnas ideoloģiskās atšķirības. Šogad viens no kandidātiem - republikāņu nominants Donalds Tramps - atbilstoši vienbalsīgam redkolēģijas konsensam nav derīgs prezidentūrai."

15 mēnešus ilgās kampaņas gaitā Tramps "atkārtoti demonstrējis, ka viņam nav temperamenta, zināšanu, nosvērtības un godīguma", lai būtu prezidents.

Tramps "nodevis [ASV] fundamentālās saistības" - neapšaubāmo atbalstu NATO sabiedrotajiem, iestāšanos pret Krievijas agresiju, absolūtu skaidrību par to, ka federālā valdība maksā savus parādus.

Viņš demonstrējis autoritāro līderu "biedējošu apbrīnošanu" un "niecīgu cieņu" pret ASV konstitūciju.

Tramps ir ekscentrisks, nesagatavots, neapdomīgs un rupjš, turklāt "sērijveida melis", kura kampaņa "apelē pie tumsonības un ksenofobijas".

Redkolēģija arī uzsvēra, ka tā nav panākusi konsensu par oficiāla atbalsta paušanu demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei.

LETA/Foto: AFP/LETA/Scanpix
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 36
  • "Eiropas Savienība nomirs. Pienācis laiks sakaut globālistus," paziņo Lepēna 27
  • Nedēļas vidū iespējams sniegs, bet brīvdienās - pavasarīgs siltums 0