Laikraksts gan nepauda atbalstu kādam no kandidātiem, vien aicināja nebalsot par Trampu.

ASV laikraksta redkolēģija sper bezprecedenta soli - aicina nebalsot par Trampu 34

Pasaulē
2016. gada 30. septembrī 21:00 2016. gada 30. septembrī 21:00
ASV laikraksta "USA Today" redkolēģija piektdien spērusi bezprecedenta soli, mudinot lasītājus nebalsot par republikāņu prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, vienlaikus nepaužot oficiālu atbalstu nevienam no kandidātiem.

Tā ir kārtējā oficiālā nostājas paušana pret Trampu, pat no tādu laikrakstu puses, kas tradicionāli atbalstījuši konservatīvo Republikāņu partiju.

Piektdienas redakcijas ievadrakstā 34 gadus vecais laikraksts atgādināja, ka nekad agrāk prezidenta vēlēšanās nav nostājies vienā vai otrā pusē.

"Mums nekad nav bijis iemesla mainīt mūsu nostāju. Līdz šim," atzina laikraksts.

"Šogad izvēle nav starp diviem spējīgiem lielo partiju nominantiem, kuriem gadījies, ka ir nopietnas ideoloģiskās atšķirības. Šogad viens no kandidātiem - republikāņu nominants Donalds Tramps - atbilstoši vienbalsīgam redkolēģijas konsensam nav derīgs prezidentūrai."

15 mēnešus ilgās kampaņas gaitā Tramps "atkārtoti demonstrējis, ka viņam nav temperamenta, zināšanu, nosvērtības un godīguma", lai būtu prezidents.

Tramps "nodevis [ASV] fundamentālās saistības" - neapšaubāmo atbalstu NATO sabiedrotajiem, iestāšanos pret Krievijas agresiju, absolūtu skaidrību par to, ka federālā valdība maksā savus parādus.

Viņš demonstrējis autoritāro līderu "biedējošu apbrīnošanu" un "niecīgu cieņu" pret ASV konstitūciju.

Tramps ir ekscentrisks, nesagatavots, neapdomīgs un rupjš, turklāt "sērijveida melis", kura kampaņa "apelē pie tumsonības un ksenofobijas".

Redkolēģija arī uzsvēra, ka tā nav panākusi konsensu par oficiāla atbalsta paušanu demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei.

LETA/Foto: AFP/LETA/Scanpix

Citi šobrīd lasa

Traģēdija daudzbērnu ģimenē: kamēr māte sēž feisbukā, nomirst 8 mēnešus vecā meitiņa 24
FOTO: sīvā cīņā noskaidrots pasaulē neglītākais suns šogad 12
Cilvēki nofilmē, kā pa Minsku lielā ātrumā traucies tanks "ieskrien" stabā un avarē 9
Skatīt visus komentārus