Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Iedzīvotāji 20 dienas var rēķināties ar 300 gramiem maizes dienā.

300 grami maizes dienā...Sanktpēterburgā apstiprina pārtikas normas kara gadījumam 33

Pasaulē
2016. gada 10. oktobrī 17:21 2016. gada 10. oktobrī 17:21
Krievijā Sanktpēterburgas gubernators Genādijs Poltavčenko apstiprinājis pārtikas normatīvus kara gadījumam, vēsta tīmekļa izdevums "Fontanka".

Kara gadījumā Krievijas ziemeļu galvaspilsētas iedzīvotāji 20 dienas var rēķināties ar 300 gramiem maizes dienā, secina izdevums, kas iepazinies ar gubernatora parakstīto pavēli.

Sanktpēterburgas varasiestādes noraizējušās par pilsētas pārtikas drošību. Minētie normatīvi ir tikai viens no pasākumiem.

Tiek plānots izveidot neaizskaramās un operatīvās graudu rezerves, kuru kopējam apjomam tuvāko trīs gadu laikā jāsasniedz 70 000 tonnu.

Rezervju būtu jāpietiek pusotram mēnesim, bet neaizskaramajiem krājumiem - 20 dienām.

Turklāt pilsētas vadība nolēmusi veikt pārtikas drošības monitoringu. Tā gaitā ik mēnesi tiks vākta informācija par pamatproduktu cenām, to rezervēm, ražošanas apjomu, kvalitāti un citiem parametriem.

Patēriņa aprēķinam tiek plānots katru gadu atjaunot datus par pilsētas iedzīvotāju skaitu, patēriņa apjomu, kā arī par lauksamniecības ražošanas uzņēmumu stāvokli.

Par gatavošanos iespējamai militārai sadursmei jau iepriekš atskaite tika sniegta arī Ārkārtas situāciju ministrijas Krievijas galvaspilsētas galvenajā pārvaldē.

Tur pastāstīja par veikto pazemes patversmju inventarizāciju un solīja, ka patversmēs varēs izvietoties visi Maskavas iedzīvotāji.

LETA/Foto: EPA/LETA 

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 19
Skatīt visus komentārus