Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Eksotiskās piedevas konservēšanai

Sastāvdaļas
Garšaugiem un garšvielām konservēšanā ir pat vēl lielāka nozīme nekā pašiem pamatproduktiem. No veiksmīgas (vai arī neveiksmīgas) garšaugu kombinācijas ir atkarīgs, vai konserviem būs piekrišana vai ne.

Pagatavošana

1
Svaigs, malts un cukurots ingvers rada vairāk vai mazāk asu un saldenu garšu; der gan mūsu pašu ogu un augļu konservēšanai kā saldos, tā sāļos variantos, gan eksotisku augļu konserviem.
2
Karija pulveris glītas krāsas un eksotiskas garšas piešķiršanai.
3
Veselas un maltas romiešu ķimenes rada konserviem austrumniecisku aromātu. Jārēķinās, ka maltas romiešu ķimenes, tāpat kā vairums maltu garšvielu, padara marinādi blāvāku.
4
Kanēļa miziņas, koriandra sēklas, kardamona kapsuliņas ir piemērotas saldiem un pikantiem ievārījumiem, čatnijiem, mērcēm un kečupiem, kā arī alkoholiskajiem uzlējumiem.
5
Ņem vērā! Garšvielu daudzums jāpiemēro marinādes un arī konservējamo dārzeņu daudzumam. Ja nav pieredzes, cik daudz lupstāja, estragona, mārrutku likt burkās, ieteicams sākt ar mazumiņu – vienu zariņu vai pusi mārrutku lapas. Kad konservi nedēļu vai divas iestāvējušies, nogaršo un izdara secinājumus – turpmāk pievienot tikpat daudz vai vairāk.

Pievienot komentāru

Konservēšana