Līdz 1. martam Rīgā pasažierus vēl nešķiros - visi brauks "pa lēto"
Sabiedriskajā transportā pagaidām visi varēs braukt par rīdzinieku cenām.
Sabiedrība

Līdz 1. martam Rīgā pasažierus vēl nešķiros - visi brauks "pa lēto"

Jauns.lv

"Rīdzinieka kartes" līdz 31.decembrim visiem nepaspēs izdalīt, tāpēc janvārī un februārī visi par sabiedrisko transportu Rīgā maksās 0,60 eiro, šodien sociālajā tīklā "Facebook" saviem sekotājiem paziņojis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Līdz 1. martam Rīgā pasažierus vēl nešķiros - visi...

Sākotnēji tika plānots, ka "Rīdzinieka kartes" tiks ieviestas divu mēnešu laikā - novembrī un decembrī -, taču "ir absolūti skaidrs, ka apkalpot visus rīdziniekus, kas vēlēsies saņemt "Rīdzinieka kartes", līdz 31.decembrim vienkārši nebūs iespējams," norādījis Ušakovs.

Neveiksmi "Rīdzinieka kartes" ieviešanas procesā Rīgas mērs skaidro ar Saeimas neveiksmīgo mēģinājumu ierobežot pašvaldības tiesības.

Tā kā visiem "Rīdzinieka kartes" līdz 1.janvārim saņemt nebūs iespējams, pieņemts lēmums ieviest pārejas periodu - divu mēnešu laikā, janvārī un februārī - gan rīdzinieki, gan nerīdzinieki par braucienu Rīgas sabiedriskajā transportā maksās tikai 50% no pašizmaksas jeb 0,60 eiro. Arī abonementa biļešu atlaides, kas paredzētas tikai rīdziniekiem, janvārī un februārī būs pieejamas arī nerīdziniekiem.

Ušakovs atzīst, ka šis solis saistīts ar papildu izdevumiem pašvaldībai, taču "rīdzinieku komforts un sociālā labklājība Rīgas domei ir svarīgāka", norādījis Rīgas mērs.

Domes priekšsēdētājs uzsver, ka tarifs paliks nemainīgs - 1,20 eiro -, bet pēc pārejas perioda 50% atlaide tiks saglabāta tikai Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Kā ziņots, Rīgas dome septembra nogalē nolēma no nākamā gada vienas biļetes cenu palielināt no 50 santīmiem uz 84 santīmiem jeb 1,20 eiro, vienlaikus nosakot, ka Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem pienāksies 50% atlaide. Noteikumi par šiem atvieglojumiem vēl nav stājušies spēkā.

Lai atlaides varētu saņemt, rīdziniekiem jākļūst par "Rīdzinieka kartes" īpašniekiem - e-talonus no jauna jāsaņem vai jānomaina tūkstošiem sabiedriskā transporta lietotāju, tāpēc gada nogalē galvaspilsētas iedzīvotājiem ilgs laiks jāpavada milzīgās rindās pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" klientu apkalpošanas centros.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 8.novembrī, izvērtējot Rīgas domes pieņemtos grozījumus saistošajos noteikumos, kas nosaka diferencētas biļešu cenas pilsētas sabiedriskajā transportā, uzdeva pašvaldībai šo normu atcelt. Savukārt Saeima pieņēma grozījumus "Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā", kas paredz aizliegt deklarēto dzīvesvietu izmantot kā vienīgo nosacījumu atlaižu piešķiršanai.

19.novembrī Rīgas domes valdošā koalīcija pieņēma jaunus noteikumus par diferencētām biļešu cenām, papildinot to ar frāzi, ka atlaides Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā attieksies uz Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem "līdz 75 gadu vecumam", taču VARAM savu atzinumu vēl nav sniegusi.

LETA/Foto: Gunita Kļava, LETA