Sabiedrība

Ķīna ir ieinteresēta sadarbības attīstībā ar Latviju

Jauns.lv

Ķīna ir ieinteresēta sekmēt sadarbību ar Latviju vairākās jomās, pavēstīja Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Elita Rubesa-Voravko.

Ķīna ir ieinteresēta sadarbības attīstībā ar Latvi...

Viņa pastāstīja, ka Ķīnas amatpersonu vizītes ietvaros Latvijas ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis piektdien tikās ar Ķīnas Komercministrijas lietu departamenta ģenerāldirektoru Suņu Junfu (Sun Yongfu). "Tikšanās laikā puses atzinīgi novērtēja divpusējās ekonomiskās sadarbības pozitīvo dinamiku, vienlaikus uzsverot, ka pastāv plašas iespējas sadarbības attīstībai. Jau šobrīd Ķīnā veiksmīgi darbojas Latvijas uzņēmumi, kuri pārstāv kosmētikas, pārtikas ražošanas, telekomunikācijas, tehnoloģiju, kā arī pakalpojumu un citas jomas. Ķīnas puse norādīja, ka ir ieinteresēta sekmēt sadarbību ar Latviju pārtikas rūpniecības, transporta un loģistikas, infrastruktūras būvniecības, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, tūrisma un citās jomās," teica Rubesa-Voravko.

Savukārt Latvijas–Ķīnas Apvienotās komitejas sēdē piektdien pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar divpusējās ekonomiskās sadarbības turpmāko attīstību, tai skaitā par sadarbību tirdzniecības, investīciju, pārtikas rūpniecības, tostarp preču sertifikācijas, transporta un loģistikas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, izglītības, tūrisma jomās. Ķīnas puse tika informēta par Latvijas uzņēmējdarbības vidi un tās priekšrocībām. Tāpat sēdē pārrunāti jautājumi saistībā ar ekonomiskā dialoga attīstību starp Eiropas Savienību un Ķīnu, kā arī Centrālās un Austrumeiropas valstīm.

2012.gadā kopējais Latvijas preču un pakalpojumu apgrozījums ar Ķīnu sasniedza 431,3 miljonus eiro, kas ir par 14,1% vairāk kā 2011.gadā. Latvijas preču eksports uz Ķīnu bija 46,6 miljoni eiro, kas ir par 18,8% vairāk kā 2011.gadā. Savukārt Latvija importēja no Ķīnas preces 349 miljonu eiro apmērā, kas ir par 18,3% vairāk kā 2011.gadā. Tādejādi Ķīna bija 31.nozīmīgākais eksporta un 11.nozīmīgākais importa partneris.

2013.gada trešā ceturkšņa beigās Ķīnas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā bija 1,6 miljoni eiro, no tiem 50% ieguldīti darījumos ar nekustamo īpašumu, 19% - būvniecībā, 6% - tirdzniecībā, 25%– neklasificētā darbībā. Savukārt Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Ķīnā bija 0,1 miljons eiro, kas ieguldīti finanšu pakalpojumos. Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Ķīna ierindojas 49.vietā ar kopējo investīciju apjomu 2,2 miljoni eiro un 99 aktīviem uzņēmumiem.

BNS