Veckuldīgas pilskalns pasludināts par gada arheoloģisko pieminekli. VIDEO
Seno kuršu Veckuldīgas pilskalns, kas tagad atrodas Kuldīgas nomalē, bet senāk bijis novada centrs, kļuvis par Gada arheoloģisko pieminekli.
Novadu ziņas

Veckuldīgas pilskalns pasludināts par gada arheoloģisko pieminekli. VIDEO

Jauns.lv

Latvijas Arheologu biedrība šogad pirmo reizi izvēlējusies Gada pieminekli. Par to kļuvis senais Veckuldīgas kuršu pilskalns. Tā kopējā platība ir aptuveni 10 hektāru, un tas bijis viens no ievērojamākajiem Latvijas senajiem administratīvi politiskajiem centriem.

Veckuldīgas pilskalns pasludināts par gada arheolo...

Lai cilvēku uzmanību vairāk pievērstu arheoloģiskām vietām, kā arī stāstītu par to nozīmi valsts kultūrvēsturē, Latvijas Arheologu biedrība nolēmusi noteikt savu Gada pieminekli. Arheologiem nebijis viegli izvēlēties, kuru no senkapiem vai pilskalniem izvēlēties par Gada pieminekli. Tā kā Kuldīgā pēdējos gados arheologi strādā daudz, jo notiek seno ielu rekonstrukcija, tad viņi arī vienojušies par Kuldīgu. „Lielākā Kuldīgas vērtība ir Veckuldīgas pilskalns. Iespējams, ka te meklējamas vikingu pēdas,” Skrundas televīzijai teica Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris.

Veckuldīgas kuršu pilskalns atrodas Kuldīgas nomalē, mūsdienās te ir pļavas, kuras ieskauj meži. Arheoloģisko pārbaudes izrakumu gaitā atrastās senlietas liecina, ka pilskalns ar priekšpili un apmetni visintensīvāk apdzīvots 12. un 13.gadsimtā. Līdz ar Mežotni, Jersiku un Tērveti tas bijis viens no ievērojamākajiem Latvijas senajiem administratīvi politiskajiem centriem.

Tomēr Veckuldīgas pilskalns arheoloģiski ir maz pētīts, kaut arī valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā tas iekļauts jau 1924. gadā. Sīkāk par Veckuldīgas pilskalnu un tā vēsturi skatieties LTV un Skrundas televīzijas videosižetos.

Gada arheoloģijas piemineklis - Veckuldīgas pilskalns (LTV „Panorāma”)

Tēmas