Straujuma rosinās veidot komisiju saistībā ar Krievijas un Ukrainas konfliktu
Ministru prezidente Laimdota Straujuma otrdien valdības sēdē rosinās veidot komisiju, kas nepārtraukti uzraudzīs situāciju saistībā ar Krievijas un Ukrainas konfliktu un tā iespējamo ietekmi uz Latviju.
Straujuma otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" teica, ka komisija uzraudzīs situāciju gan no drošības, gan ekonomiskās ietekmes aspekta. Komijas sekretariāta funkcijas veiks Ārlietu ministrija.
Premjere vairākkārt uzsvēra, ka valdība rūpīgi seko līdzi notiekošajam Ukrainā, taču pagaidām par ekonomiskajām sankcijām ir pāragri runāt. "Arī Eiropas Savienība (ES) un ASV šobrīd runā tikai par politiskajām sankcijām," piebilda Straujuma. Premjere pauda uzskatu, ka šobrīd politiskās sankcija sir piemērotākais risinājums, taču, situācijai eskalējoties, ir jārunā arī par ekonomiskajām sankcijām. "Ekonomika ietekmē visus," uzvēra valdības vadītāja.
Viņa gan nesolīja, ka pēc otrdienas valdības sēdes spēs informēt par ekonomisko sankciju iespējamo ietekmi uz Latvijas ekonomiku. "Uzskatu, ka ir pāragri uztraukt sabiedrību. Bet, lai būtu sabiedrībā drošība, ka mēs sekojam līdzi situācijai, es piedāvāšu izveidot komisiju, kas strādās nepārtraukti un tajā būs atbildīgie ministri gan par drošību, gan ekonomikas jomu," stāstīja Straujuma.
Premjera arī informēja, ka šonedēļ doies uz Briseli, kur notiks ES līderu samits un viens no galvenajiem jautājumiem būs Ukrainas situācija.
Jau vēstīts, ka otrdien valdība slēgtajā sēdē spriedīs par piemēroto un iespējamo papildus sankciju pret Krieviju ietekmi uz Latvijas ekonomiku.
ES dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojās par sankcijām pret 21 Krievijas un Ukrainas amatpersonu, kas uzskatāmas par atbildīgām par svētdien notikušo referendumu Ukrainas Krimas autonomajā republikā.
ES ārlietu ministri sanāksmē pulcējās pēc tam, kad svētdien Krimā notika referendums par pievienošanos Krievijai, kurā saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem tādu soli atbalstījuši vairāk nekā 96% dalībnieku. ES un citas Rietumvalstis referendumu ir atzinušas par nelikumīgu un uzskata to par Krievijas pastrādātu starptautisko saistību saglabāt Ukrainas teritoriālo nedalāmību pārkāpumu.