Ķīnas vēstnieks vizītē Valmierā pauž, ka Latvijas un Ķīnas sadarbībai ir potenciāls
Sadarbībai starp Latviju un Ķīnu ir potenciāls, īpaši uzņēmējdarbības, izglītības un kultūras jomā, teica Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Jangs Guocjangs, šodien kopā ar ķīniešu diplomātiem oficiālā darba vizītē viesojoties Valmierā un tiekoties ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Baiku.
"Ķīna, ņemot vērā tās straujo izaugsmi un tirgus lielumu, ir pievilcīgs galamērķis. Es vēlos pārliecināt Latvijas uzņēmējus nebaidīties un mēģināt iekļūt Ķīnas tirgū, kur ir liels pieprasījums pēc kvalitatīviem produktiem. Arī Valmierā ir vairāki uzņēmēji, pēc kuru produkcijas Ķīnā būtu liels pieprasījums," stāstīja Guocjangs.
Viņš ir arī pārliecinājies, ka Latvijā ir konkurētspējīga izglītības sistēma, kas savukārt varētu ieinteresēt Ķīnas jauniešus. "Patlaban Ķīnā jūtams ievērojams kvalificēta darbaspēka trūkums - mums ir nepieciešami labi speciālisti inženierzinātnēs, informācijas tehnoloģiju un uzņēmējdarbības jomās. Lai iegūtu kvalitatīvu izglītību, daudzas ķīniešu ģimenes savas atvases sūta uz augstskolām ASV, Lielbritānijā, Francijā un citviet. Arī Latvija var piedāvāt līdzvērtīgas kvalitātes izglītību, turklāt izmaksu ziņā tā ir daudz pievilcīgāka. Tas ir ļoti perspektīvs sadarbības virziens, kur būtu nepieciešama arī nopietnāka un mērķtiecīgāka iesaiste no izglītības iestāžu puses."
Pēc vizītes Valmieras pilsētas pašvaldībā Ķīnas vēstnieks apskatīja rekonstruēto Valmieras Mūzikas skolu un apmeklēja Valmieras muzeja Garšaugu namiņu, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Stāvausis. Viņš atzīst, ka uzzinājis daudz jauna par augiem, ko iespējams izmantot veselības nostiprināšanas nolūkos.
Vizītes izskaņā vēstnieks apmeklēja arī Vidzemes Augstskolu, kur tikās ar rektoru Gati Krūmiņu, iepazinās ar virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas piedāvātajām iespējām, apskatīja Valmieras integrēto bibliotēku, kā arī piedalījās ķīniešu valodas nodarbībā. Sadarbībā ar Ķīnas vēstniecību Latvijā Vidzemes Augstskolas studenti jau kopš 2006.gada ar ķīniešu pedagogu palīdzību var apgūt ķīniešu valodu.
LETA