Matīss: valdībai rūp situācija pasažieru pārvadājumu jomā
Satiksmes ministrs Anrijs Matīss.
Sabiedrība

Matīss: valdībai rūp situācija pasažieru pārvadājumu jomā

Jauns.lv

Turpmāk maksimālo kompensējamo izmaksu apmērs tiks noteikts pārvadātājiem, kuru viena kilometra vidējā pašizmaksa pārsniegs vidējo viena kilometra pašizmaksu par pieciem procentiem.

Matīss: valdībai rūp situācija pasažieru pārvadāju...

Tas nozīmē, ka pārvadātājiem, kuru viena kilometra vidējā pašizmaksa būs augstāka nekā visu attiecīgā reģiona pārvadātāju vidējā viena kilometra pašizmaksa, tiks kompensētas izmaksas, kas nepārsniedz vidējo kilometra pašizmaksu par vairāk kā pieciem procentiem, līdzšinējo trīs procentu vietā.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss norāda: „Šodien valdībā apstiprinātie grozījumi ir kompromiss starp valsti un pārvadātājiem, un šis ir solis ceļā uz situācijas uzlabošanu. Pārvadātāju asociācija apņēmusies šī mēneša laikā iesniegt savus priekšlikumus attiecīgo noteikumu grozījumiem, savukārt Satiksmes ministrija tos izvērtēs un turpinās darbu pie grozījumu virzīšanas valdībā. Esmu pateicīgs ne tikai saviem Ministru kabineta  kolēģiem, bet arī Latvijas Pasažieru Pārvadātāju asociācijai un Latvijas Pašvaldību savienībai par konstruktīvo dialogu.”

Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātos grozījumus noteikumos „Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu”, ko otrdien, 13.maijā, atbalstīja valdība.

Maksimāli kompensējamo izmaksu aprēķins par 2013.gadu tiks veikts 2014.gadā pēc visu uzņēmumu pārskatu par kalendāro gadu saņemšanas un izvērtēšanas.

Tāpat grozījumi nosaka, ka jaunā, šā gada 21.janvārī pieņemtā, autobusu nolietojuma un vērtības norakstīšanas kārtība ir piemērojama tikai attiecībā uz autobusiem, kas iegādāti no 2013.gada 1.janvāra, nevis uz autobusiem, kas iegādāti līdz 2012.gada 31.decembrim. Šādas normas izmaiņas par pārvadātāju uzņēmumā amortizējamo transportlīdzekļu kopumu saglabā amortizācijas atskaitījumu izmaksas uzņēmumiem to sākotnējā apmērā un pārvadātājiem tiks kompensēti sākotnēji paredzētie  gandrīz miljons eiro.

Iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšana, radot iespēju saņemt nepārtrauktus sabiedriskā transporta pakalpojumus, ir  SM, Autotransporta direkcijas un Sabiedriskā transporta padomes prioritāte.

Situāciju pasažieru pārvadājumu uzņēmumos piektdien, 16.maijā, turpinās skatīt Sabiedriskā transporta padomes sēdē.

Sabiedriskā transporta padome ir izveidota ar mērķi vienoti plānot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālās nozīmes (starppilsētu un vietējos) maršrutos, kas ļaus racionālāk izmantot valsts piešķirtos līdzekļus un uzlabos sabiedriskā transporta sistēmas efektivitāti.

Karlīna Timofejeva/Foto: Ieva Čīka, LETA