Jaunie Rīgas uzņēmēji aicināti pieteikt biznesa idejas grantu programmā "Atspēriens"
Rīgas dome un “Swedbank” aicina jaunos uzņēmējus pieteikties grantu programmas “Atspēriens” konkursam, kurā pieejamais kopējais atbalsta apjoms būs līdz 89 664 eiro. Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms ir 15 000 eiro. Savas biznesa idejas topošie un jaunie uzņēmēji aicināti iesniegt līdz 6.aprīlim.
Šis būs noslēdzošais “Atspēriena” konkurss, kurā kopš programmas dibināšanas piedalās “Swedbank”. Rīgas dome ar “Swedbank” izveidoja šo grantu programmu 2009. gadā, un līdz šim atbalstītas 139 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 1 150 000 eiro apmērā.
“Mūsdienās savā starpā vietējā un pasaules tirgū konkurē gan uzņēmumi, gan pašvaldības, gan augstskolas. Arī katrs no mums konkurē ar savām zināšanām un iemaņām. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar “Swedbank”, kuras rezultātā tiek īstenota grantu programma “Atspēriens”, Rīga ir uzlabojusi savu konkurētspēju jauno uzņēmēju vidū, piedāvājot līdzfinansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai. Ceru, ka “Atspēriens” būs tikai pirmais solis konkursa laureātu izaugsmē, jo pieredze rāda, ka piešķirtie granti dod iespēju jaunajiem uzņēmējiem ātrāk stabilizēties un attīstīt savu uzņēmējdarbību. Aicinu ikvienu aktīvi izmantot šo iespēju arī turpmāk,” saka Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Dzintars Balodis.
“Pirms astoņiem gadiem, kad kopā ar Rīgas domi izveidojām grantu programmu “Atspēriens”, redzējām, ka šāda veida iniciatīva ir vitāli nepieciešama mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai. Tolaik jaundibinātiem uzņēmumiem bija grūti iegūt tik nozīmīgo līdzfinansējumu savas biznesa idejas iedzīvināšanai, un esam gandarīti, ka kopīgiem spēkiem ar Rīgas domi mums ir izdevies sniegt atbalstu vairāk nekā 100 uzņēmumiem, no kuriem daudzi ir palīdzējuši parādīt Rīgas un visas Latvijas varējumu pasaulē. Šodien biznesa vide ir mainījusies, un uzņēmumiem pieejamas dažādas finansējuma piesaistes iespējas ne tikai vietējā, bet pat pasaules mērogā. Savukārt aizvien iztrūkstoša ir izglītības dimensija – zināšanu nodošana par biznesa ideju virzību tirgū, investoru piesaisti, finanšu plūsmas plānošanu un citiem līdzīgiem jautājumiem. Tāpēc “Swedbank” turpinās iesākto kursu uzņēmumu izglītošanā, organizējot seminārus un mācības, kā arī uzņēmumu kontaktu rītus. Aicinām jaunos uzņēmējus virzīties pretī savu mērķu sasniegšanu, jo atbalsts drosmei un uzņēmībai būs vienmēr,” norāda “Swedbank” Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.
Šogad konkursā iesniegto uzņēmējdarbības ideju vērtēšanas procesā piedalīsies arī pārstāvji no attīstības finanšu institūcijas ALTUM.
Uzņēmēji aicināti iesniegt pieteikumus grantu programmai līdz 6.aprīļa plkst.12, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Amatu ielā 4, LV-1050, 308. kabinetā. Informācija par grantu programmu un ar to saistītajām aktivitātēm (semināriem u.c.) pieejama:
, kur sadaļā “saistītie dokumenti” iespējams lejupielādēt konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas.
Grantu programmai “Atspēriens” atbilstoši nolikumam var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Grantu programmas pieteikumus vērtē atbilstoši iepriekš izstrādātiem kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa, dzīvotspējas un oriģinalitātes. Šajā konkursā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta tieši inovatīvajām idejām, kas var izpausties dažādos veidos.
Kā prioritārie grantu programmas virzieni noteikti transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, metālizstrādājumu ražošana, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu un dzērienu ražošana), informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un būvniecība.
Uzņēmēji, kuru sagatavotie pieteikumi iegūs augstāko novērtējumu, saņems piedāvājumu slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Grantu programma (līdz 80% apmērā) atbalsta jauno komersantu izdevumus, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību, mārketinga materiālu izveidi, telpu īri un labiekārtošanas izmaksām u.tml. Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms ir 15 000 eiro.
“Pateicoties grantu programmai “Atspēriens” mēs izveidojām savu ražotni. Iegādājāmies visu nepieciešamo tehniku, lai paši varētu sākt ražot HEBE produktus. Esam palielinājuši ražošanas apjomus, kā rezultātā strādājam pie jaunu produktu ieviešanas. Noteikti iesakām jauniem uzņēmumiem pieteikties grantu programmai “Atspēriens”, jo pašā sākumā šī ir lieliska iespēja,” stāsta bērnu apģērbu zīmola “HEBE” dibinātāja Inga Blumberga.
Grantu programmas “Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē Twitter – (@Atsperiens) un Facebook.