Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena
Svētdien visi interesenti aicināti piedalīties Kājāmgājēju dienā pa Abavas senlejas pļavām. Īpaši noderīgi tas ir pirms Jāņiem, lai iepazītos ar plašo jāņuzāļu klāstu.
Novadu ziņas

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena

Jauns.lv

Romantiskajā Kurzemes Šveicē – Abavas senlejā svētdien, 15. jūnijā, norisināsies Kājāmgājēju dienas, kuras pulksten 12.00 sāksies Zviedru cepurē (atpūtas kompleksā Abavas kreisajā krastā starp Kandavu un Sabili).

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju...

Kājāmgājēju dienas dalībnieki 15. jūnijā iepazīsim Abavas senlejas dabas parka pļavas un to augus kopā ar vides eksperti Lieni Auniņu un vides gidiem.

Projektu „ Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” īsteno biedrība „ Abavas ielejas attīstības centrs” un tā mērķis ir veidot izpratni par bioloģisko daudzveidību dabas parkā Abavas senlejā, veicināt iemaņu un prasmju veidošanos aktīvai atpūtai dabā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Visi pasākumi paredzēti kā semināri dabā, izmantojot dabas parka „Abavas senleja” ainavu, reljefu un citus pieejamos resursus, ejot kājām kopā ar zinošiem pavadoņiem un popularizējot aktīvu dzīvesveidu – tieši iešanu kājām, mācoties saudzīgu attieksmi pret dabu, neatstājot aiz sevis atkritumus, pamanot un ievērojot zīmes dabā, uzzinot vairāk par augiem un dzīvniekiem, upju ielejām, klintīm, nogruvumiem, akmeņiem, kultūras un vēstures pieminekļiem un vietējās nozīmes interesantiem objektiem. Pasākumos tiek izmantoti vietējo iedzīvotāju stāsti un pieredze, leģendas, vietvārdi un dziesmas.

Projekta nepieciešamību radījusi situācija, kad teritorijai ir populāra, bet tai pašā laikā nav pietiekamas informācijas, kur drīkst iet, ko drīkst te darīt. Pēdējos gados ar sabiedrības līdzdalību ir izveidotas jaunas takas, atpūtas vietas, izveidota pieeja īpaši aizsargājamiem objektiem, novirzīta potenciālo tūristu plūsma no īpaši aizsargājamu augu dzīvotnēm. Semināros un pasākumos, tiekoties ar iedzīvotājiem, ir liela interese un vēlme uzzināt vairāk par dabas vērtībām Abavas senlejā.

Kājāmgājēju dienu laikā paredzēti deviņi pārgājieni - semināri ar dažādu grūtības pakāpi. Bezlapu periodā pavasarī un rudenī iespējams redzēt Amulas un Imulas upju gravas, atklājas reljefs, ainava, ir iespēja piekļūt iežu atsegumiem upju krastos. Vasaras pārgājienos - semināros vairāk uzmanības veltīts pļavām un kukaiņiem. Lielākais un aktīvākais kājāmgājēju dienu pasākums paredzēts oktobrī, kad pēc Kandavas Tūrisma informācijas centra statistikas ir vislielākā interese par dabas objektiem un takām.

Kasjauns.lv/Foto: Edijs Pālens/LETA