Interneta asprāši izsmej "Rīgas Satiksmi" un aicina to boikotēt. FOTO
Protestējot pret biļešu sadārdzināšanos Rīgas sabiedriskajā transportā, sociālajos tīklos tiek aicināts vai nu iztikt bez sabiedriskā transporta vispār, vai arī vizināties par zaķi. Tiek ieteiktas gan visnotaļ racionālas protesta formas, gan ironiski priekšlikumi, piemēram, Valentīndienā mīļotajam dāvanā pasniegt zelta e-talonu.
Sociālajā tīklā „Facebook” izveidotas divas domubiedru grupas, kurās apvienojušies vairāki tūkstoši cilvēku. Viena no tām – „Pret cenu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā” aicina iedzīvotājus 1. un 2. februārī neizmantot SIA „Rīgas satiksme” transportlīdzekļus. Savukārt otra domubiedru grupa aicina 1. februārī braukt par zaķi un pie Brīvības pieminekļa piedalīties zibakcijā pret biļešu cenu paaugstināšanu un pēc tam masveidīgi doties vizināties par zaķi. Vienlaikus protestētāji arī ar ironiju izsakās par situāciju „Rīgas satiksmē”.
Piemēram, kāds aicina savai otrajai pusei Valentīndienā sagādāt dārgu un neaizmirstamu dāvanu – e-talonu 20 braucieniem. Savukārt vēl kāds izkalkulējis, ka pieturēties pie pārbaudītām vērtībām – zirgu pajūgiem un ormaņiem ir daudz izdevīgāk nekā braukāt ar trolejbusiem un autobusiem. Tāpat tiek piedāvāts iegādāties arī „Rīgas satiksmes” sarakstīto jaunāko bestselleru „Kā kļūt bagātam jeb Tautas „izģērbšana””. Vēl viens asprātis atminas epopeju ar deklarēšanos Rīgā, kad Rīgas dome aicināja deklarēties Rīgā, lai turpmāk varētu izmantot lētāku sabiedrisko transportu: „Deklarējies Rīgā? Nodokļi skurstenī! Bagātākā Latvijas pašvaldība izsaimniekota”. Bet ne viss ir tik dramatiski, jo līdz ar „zelta” biļetes ieviešanu „tagad tavs brauciens būs vērtīgāks”.
Toties „Facebook” Zaķu dienas domubiedra grupa aicina svētdien, 1. februārī, pustrijos pēcpusdienā pulcēties pie „Laimas” pulksteņa, lai pulksten 15.00 Brīvības pieminekļa pakājē visi kopīgi noskandētu, ka ir pret biļešu cenu paaugstināšanu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā. Pēc zibakcijas visus rosinās doties pa zaķi vizināties sabiedriskajā transportā.
Bet ne tikai ar jokiem un zibakcijām iedzīvotāji aicināti piedalīties protesta akcijām. Tā, piemēram, tiek aicināts zvanīt un rakstīt vēstules „Rīgas satiksmei”, Rīgas domei un valdībai, kurās tiktu pausts sašutums par biļešu sadārdzināšanos.
Tiek ierosināta vēl kāda protesta forma: „Nākamais solis būtu sarīkot kādu masveida riņķa braucienu Vestienas ielā, kur bariņš autovadītāju, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus varētu uztaisīt tādu sastrēgumu, ka „Rīgas satiksmes” autobusi nez vai tiktu laukā no autobusu parka.”
Vēl kāds raksta: „1. un 2.februārī nebraucam, tas ir pats par sevi saprotams. Kaut braucu ļoti reti, tagad braukšu vēl retāk. Ierosinu izdarīt arī psiholoģisku spiedienu uz kontrolieriem un tiem, kurus Nils Ušakovs aplaimojis ar atlaidēm. Atlaide strādājošam pensionāram jau ir ņirgāšanās par mazo algu saņēmējiem. Tiem, kas maksās tādu ārprāta summu, obligāti pienākas SĒDVIETAS! Atceramies to pēc 2. februāra tajās retajās reizes, kad brauksim! Pasažieri, ja esi spiests maksāt, tev pienākas SĒDVIETA un tātad mums jāceļ kājās atlaižu īpašnieki, ja visiem krēslu nepietiek, un jāprasa to darīt arī kontrolieriem. Prasām no kontrolieriem atbildību par katru kavētu sekundi, netīrību salonā, prasām piedzērušu, agresīvu un smirdošu elementu ārā izcelšanu un tā tālāk. Par katru sīkumu sūdzība, jo par tādu cenu pienākas luksusa produkts, lai nu tad gādā, kā māk.”
Tāpat tiek ieteikts sacerēt dziesmas pret biļešu cenu paaugstināšanu un izgatavot nozīmītes pret „Rīgas satiksmi”, kurus pie apģērba varētu piespraust tie, kuriem nav citas izvēles kā vien braukt ar „Rīgas satiksmes” transportlīdzekļiem, bet kurus neapmierina augstā biļešu cena.