Portāla Ask.fm "tēvs" Iļja Terebins: sociālie tīkli kopumā nav veiksmīgs bizness
Latvijā radītais sociālais tīkls ask.fm ir ļoti iecienīts pusaudžu vidū pasaulē. Ar to saistāmas arī vairākas bērnu pašnāvības. Attēlā: ask.fm izveidotāju komanda, no kreisās Iļja Terebins.
Viedokļi

Portāla Ask.fm "tēvs" Iļja Terebins: sociālie tīkli kopumā nav veiksmīgs bizness

Jauns.lv

Savā pirmajā intervijā pazīstamajam laikrakstam "Time" pretrunīgi vērtētā sociālā tīkla "Ask.fm" dibinātāji Iļja Terebins un viņa brālis Marks Terebins apgalvo, ka sociālie mediji sevi vēl nav pierādījuši kā veiksmīgu biznesu.

Portāla Ask.fm "tēvs" Iļja Terebins: sociālie tīkl...

Atbildot uz "Time" jautājumu par nesenajiem "Facebook" darījumiem, kur par samērā apjomīgām summām tika iegādāti dažādi sociālie tīkli, Iļja Terebins izsaka viedokli, ka pašreiz sociālo mediju tirgus ir pārvērtēts. Lai arī šī situācija ir labvēlīga viņa uzņēmumam "Ask.fm", tomēr sociālie mediji sevi kā pilnvērtīgu biznesu neesot pierādījuši.

Nākotnē Iļja Terebins paredz, ka "Google" tipa dominanci neviens sociālais tīkls, visdrīzāk, negūšot, tā vietā spēšot pastāvēt vairāki specializēti tīkli, kā tas ir pašlaik. Tas tāpēc, ka katrs no tiem sniedz atšķirīgas iespējas komunicēt.

Vietne "Ask.fm" ļauj lietotājiem izveidot publisku profilu ar savu fotogrāfiju un vārdu, taču citu lietotāju profilos atļauts ievietot anonīmus komentārus un jautājumus. Tomēr ikviens lietotājs var izvēlēties nesaņemt jautājumus no anonīmiem lietotājiem.

Vairums uzdoto jautājumu ir nevainīgi, par mīļākajiem mācību priekšmetiem vai mūzikas grupām, taču daļa portāla lietotāju saskārusies ar lamām, nievām un pazemošanu, pusaudžiem uzdoti tieši jautājumi par seksu, citi jaunieši mudināti pašgraizīties vai pat izdarīt pašnāvību.

Vairāku pusaudžu pašnāvības gadījumi pēc pazemošanas sociālo komunikāciju vietnē izraisījuši plašas diskusijas vairākās angliski runājošās valstīs, kur izskanējuši arī aicinājumi bloķēt pieeju "Ask.fm".

Pēdējos mēnešos portāls ieviesis vairākus papildu drošības pasākumus, tostarp izceļot iespēju lietotājiem bloķēt anonīmos komentārus, paplašinot ziņošanas iespējas par saņemtiem naidīgiem komentāriem.

Portāls arī piesaistījis bērnu tiešsaistes drošības ekspertu, ar ko kopā izskata un veic izmaiņas portāla drošības politikā.

Portāls arī izstrādājis interneta drošības vietni, kurā jebkurš varēs iepazīties ar internetā pieejamajiem drošības mehānismiem.

Vietne arī paplašinājusi moderatoru komandu, kas daudz ātrāk spēj atbildēt uz lietotāju sūdzībām, ko ir iespējams iesūtīt manuāli, kā arī tās tiek veidotas automātiski, ja sistēma tekstā pamana kādu aizdomīgu atslēgas vārdu.

Portālu "Ask.fm" radīja piecu puišu komanda - Oskars Liepiņš, Marks Terebins, Iļja Terebins, Valērijs Vešņakovs un Klāvs Sinka.

LETA, Foto: All Over Press