Galerijā "Ilgais ceļš" atklāta izstāde "Rīgas elpas skartie". FOTO
Galerijā „Ilgais ceļš” atklāta Rīgai veltīta izstāde – „Rīgas elpas skartie”, kurā vienkopus eksponēti 28 gan zināmu, gan jauno mākslinieku Latvijas galvaspilsētas portretējumi.
Kultūra

Galerijā "Ilgais ceļš" atklāta izstāde "Rīgas elpas skartie". FOTO

Jauns.lv

Mākslas galerijā „Ilgais ceļš” (Ģertrūdes ielā 60, Rīgā) atklāta neliela, bet ļoti romantiska un intīma Latvijas galvaspilsētai veltīta izstāde „Rīgas elpas skartie”. Tajā eksponēti 28 mākslinieku – gan vecmeistaru, gan jauni darbi, kuros redzama Rīga.

Galerijā "Ilgais ceļš" atklāta izstāde "Rīgas elpa...

Šī izstāde ir galerijas „Ilgais ceļš” veltījums Rīgai esot Eiropas kultūras galvaspilsētas godā, Kasjauns.lv pastāstīja izstādes veidotājs Mārtiņš Eglītis. Mākslinieki bieži ir atraduši iedvesmu pilsētas uzkrātajos gadsimtos, kas jaušami, teju vai uz katra soļa. Veidojot šo ekspozīciju, laiks ir apstājies divdesmitajā gadsimtā, kas arī neapšaubāmi ir bijis ražīgākais Rīgas portretu tapšanas laiks. Šajā izstādē redzami arī jaunā gadsimta vaibsti – Gaismas pils, Doma laukuma portretējums, Rīgas panorāma un citi.

„Veicot izstādes darbu atlasi, nebija mērķis hronoloģiski atainot pilsētas attīstību, mērķis bija pierādīt mākslinieku mīlestību Rīgai, un tas, manuprāt, ir lieliski izdevies.

Lai iezīmētu Rīgas attīstības ceļu, būtu nepieciešams gadiem ilgs pētniecības darbs un milzu ekspozīcijas zāles, jo pirmais zināmais Rīgas atspoguļojums meklējams Sebastjana Minstera Bāzelē izdotajā grāmatā, kas datēta ar 1550. gadu. Minētais darbs ir Rīgas panorāmas skats, kura tapšanas laiks ir vēl pirms 1547. gada, tātad teju pirms pieciem gadsimtiem. Un tieši mākslinieki ir kā tilti, kas vieno Rīgas laiku no paaudzes uz paaudzi, un tā līdz mūsdienām. Izstādē pārstāvēti 28 mākslinieki, kas dažādās tehnikās atstājuši savu liecību (mīlestību) Latvijas galvaspilsētai, - 28 lielāki un mazāki tiltiņi, kas sies kopā mūsu piedzīvoto laika nogriezni,” stāsta Mārtiņš Eglītis.

Izstādē vienkopus sastopami visu paaudžu mākslinieki un arī tādi, kuri vairs nav starp mums. Eksponētajos darbos redzama Rīga, gan viegli atpazīstama un neapšaubāma, gan meklējama pilsētas nomales romantiskajos nostūros. Daļa darbu tapusi īpaši šai izstādei, kamēr citi jau iegūluši kolekciju klāstā. Izstādē skatāmi tādu gleznotāju, kā Artūra Akopjana, Jāņa Anmaņa, Aijas Bāliņas, Ditas Brūveres, Kārļa Cīruļa, Birutas Delles, Jura Ģērmaņa un citu darbi. Kā jebkura grupas izstāde, arī šī, neapšaubāmi, ir nebijis notikums mākslas dzīvē, jo tajā būs apskatāmi mākslas darbi, kas nekad nav bijuši eksponēti vienkopus. Izstāde būs skatāma līdz 30. septembrim.