112

Glābēji aicina vecākus un skolotājus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

Jauns.lv

Sākoties jaunajam mācību gadam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus un pedagogus ar bērniem pārrunāt, kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi, un kā rīkoties gadījumā, ja ir nepieciešama ugunsdzēsēju, mediķu vai policijas palīdzība.

Glābēji aicina vecākus un skolotājus ar bērniem pā...

Dienesta preses sekretāre Inga Vetere uzsver, ka skolēnam ir jāpalīdz izprast, kādēļ pastāv aizliegumi, kas jāievēro - nevis tādēļ, ka pieaugušie tā uzskata, bet gan tādēļ, lai neapdraudētu sevi un apkārtējos.

Jaunāko klašu skolēniem ir svarīgi izskaidrot, kā rīkoties, ja ir notikusi nelaime, kādos gadījumos, kur meklēt palīdzību - doties pie kaimiņiem, zvanīt vecākiem vai nekavējoties zvanīt uz tālruni 112 un kāda informācija ir jāstāsta.

Brīdī, kad notikusi nelaime, ne tikai bērni, bet pat pieaugušie mēdz apjukt, tāpēc mājoklī bērnam redzamā un zināmā vietā vajadzētu uzrakstīt vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numuru 112 un vizualizēt nepieciešamo rīcību. Dispečers, kas pieņem 112 zvanus, vienlīdz nopietni uzklausa gan pieaugušā, gan bērna sniegto informāciju par negadījumu.

Skolā bērni var iegūt vispārīgas zināšanas par ugunsdrošību, bet vecākiem šie jautājumi būtu jāpārrunā ar bērniem individuāli, ņemot vērā bērna vecumu un raksturu, kā arī sadzīves apstākļus, piemēram, atkarībā no tā, vai mājās ir centrālā vai malkas apkure, vai ēdiens tiek gatavots uz elektriskās vai gāzes plīts. Sākotnēji visi šie darbi bērniem būtu jāveic kopā ar pieaugušajiem, tikai pēc tam ļaujot rīkoties patstāvīgi. Ļoti bieži ugunsgrēks izceļas tieši no bērnu nezināšanas un neprasmes veikt saimnieciskos darbus, kā arī ziņkārības.

VUGD atgādina, ka skolām, iepriekš piesakoties, ir iespēja viesoties ugunsdzēsības daļās un uzzināt vairāk par ugunsdzēsēja glābēja profesiju un ikdienu, iepazīties ar aprīkojumu un pārrunāt dažādus ar drošību saistītus jautājumus. Vecāki un pedagogi kopā ar bērniem var apmeklēt arī Latvijas ugunsdzēsības muzeju.

Tēmas