Diskutēs par epidemioloģisko situāciju Rīgas pašvaldībā personām bez noteiktas dzīvesvietas
Lai diskutētu par epidemioloģisko situāciju personām bez noteiktas dzīvesvietas un citiem saistītajiem jautājumiem, Rīgas domes Labklājības departaments 23.septembrī plkst.11 departamentā (Baznīcas iela 19/23) 3.stāva zālē rīkos apaļā galda diskusiju.
Tiks diskutēts par personu bez noteiktas dzīvesvietas higiēnas situāciju, kā arī par iespējām institūcijām sniegt papildus pakalpojumus, kuras ir iesaistītas un atbildīgas sociālās labklājības līmeņa nodrošināšanā un celšanā Rīgas pašvaldības iedzīvotājiem.
Diskusijā aicināti piedalīties Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka p.i. Andrejs Aronovs, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas infektoloģijas centrs” galvenā ārste Baiba Rozentāle, Labklājības departamenta Rīgas patversmes direktore Dagnija Kamerovska, Latvijas Sarkanā Krusta sociālā centra "Gaiziņš" vadītāja Ilona Luste, Tiesībsarga biroja, Rīgas satiksmes un Labklājības departamenta pārstāvji. Diskusiju vadīs Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.
Lai pēc iespējas veicinātu bezpajumtnieku sociālo funkcionēšanu, Rīgas pašvaldība nodrošina dažādu sociālo pakalpojumu pieejamību, kurus sniedz gan pašvaldības iestādes, gan nevalstiskās organizācijas. Piedāvāto sociālo pakalpojumu klāsts ir plašs, nodrošinot īslaicīgās uzturēšanās iespējas patversmēs un naktspatversmēs, kā arī uzturu, personīgās higiēnas iespējas un sociālā darba speciālistu konsultācijas. Tāpat dienas centrā bezpajumtniekiem ir pieejami sertificēta ģimenes ārsta pakalpojumi, dezinfekcijas, dušas pakalpojums, kā arī iespēja saņemt tīras drēbes un ēdināšanu vienreiz dienā. Rīgas pilsētas pašvaldība līdzfinansē četrās zupas virtuvēs pakalpojumus personām bez noteiktas dzīves vietas. Naktspatversmes pakalpojumus Rīgā 2014.gada pirmajā pusgadā saņēma 2600 cilvēki, kas ir līdzvērtīgs skaits 2013. gada attiecīgajam laika periodam.
Lai ikviena situācija tiktu pienācīgi izvērtēta, svarīga ir visu iesaistīto institūciju sadarbība un godprātīga funkciju izpilde, lai novērstu veselības, drošības un dažādu citu veidu veselības apdraudējumus Rīgas iedzīvotājiem.
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Karlīna Timofejeva / Foto: Ieva Čīka, LETA