Vucāns: Krievijas agresija Ukrainā savienojusi, nevis šķēlusi mūsu valstis
Krievijas agresija Ukrainā ir savienojusi, nevis šķēlusi mūsu valstis, pirmdien Kišiņevā, uzrunājot Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas un Moldovas Parlamentārās asamblejas 7.sesijas dalībniekus, sacīja Baltijas Asamblejas (BA) viceprezidents Jānis Vucāns (ZZS).
"Krievijas agresija Ukrainā ir nevis sašķēlusi, bet gan apvienojusi mūsu valstis. Gruzijas, Ukrainas, Moldovas un Azerbaidžānas sadarbība ir kļuvusi spēcīgāka un vēlme pievienoties Eiropas Savienībai ir kļuvusi vēl stiprāka. Kopš Eiropas Savienības Austrumu partnerības sākuma 2009.gadā mēs esam kopīgi attīstījuši Eiropas Savienības attiecības ar tās austrumu robežvalstīm, aptverot plašu sadarbības loku gan divpusējā līmenī, gan īstenojot reģionālos projektus," viņš teica.
Vucāns uzsvēra, ka "mēs pakāpeniski mazinām šķēršļus un barjeras starp Eiropas Savienību un austrumu robežvalstīm. Piemēram, ieviešot jaunu tiesisko ietvaru un vienotus standartus un regulējumu, pakāpeniski tiek ieviesti priekšnosacījumi brīvai ceļošanai un tirdzniecībai". Tādējādi viņš mudināja Gruziju, Ukrainu, Azerbaidžānu un Moldovu turpināt tuvošanos Eiropas Savienības (ES) un transatlantisko valstu saimei, nformēja Saeimas Preses dienestā.
BA viceprezidents vērsa uzmanību uz to, ka nākamgad Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros Rīgā notiks Austrumu partnerības samits. Attiecībā uz Austrumu partnerību prezidentūras prioritātes būs saglabāt tai būtisku vietu ES darba kārtībā, dot skaidrus atbalsta signālus Eiropas Austrumu partnerības valstīm, nodrošināt ES un Austrumu partnerības samita norisi pēc iespējas augstākā līmenī, kā arī palīdzēt pārdefinēt Austrumu partnerību, ieviešot jaunus sadarbības veidus, un sniegt atbalstu Austrumu partnerības valstīm.
Vucāns no pirmdienas līdz trešdienai uzturas Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā, kur pārstāv Baltijas Asambleju Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas un Moldovas 7.sesijā. Tās darba kārtības galvenie temati ir ģeopolitiskās vides izmaiņas valstu zonā, eiroatlantiskā integrācija un valstu sadarbības perspektīvas.