Jēkabpilieši par komunālajiem pakalpojumiem parādā vairāk nekā četrus miljonus. VIDEO
Katrs jēkabpilietis vidēji pilsētas komunālajiem dienestiem parādā ir vairāk nekā 160 eiro. Un parādu summa nevis samazinās, bet gan arvien palielinās.
Novadu ziņas

Jēkabpilieši par komunālajiem pakalpojumiem parādā vairāk nekā četrus miljonus. VIDEO

Jauns.lv

Apmēram trešdaļa jēkabpiliešu regulāri paliek parādā par komunālajiem pakalpojumiem. Pašlaik jēkabpilieši komunālo pakalpojumu sniedzējiem parādā ir vairāk nekā četri miljoni eiro. Tas nozīmē, ka katrs jēkabpilietis – gan zīdainis, gan sirmgalvis – pilsētas dienestiem parādā vismaz 160 eiro.

Jēkabpilieši par komunālajiem pakalpojumiem parādā...

Komunālo pakalpojumu sniedzēji teic, ka situācija neuzlabojas – parādi nevis samazinās, bet gan pieaug.

Līdzīgi kā citās Latvijas pilsētās, arī Jēkabpilī pašvaldības komunālie uzņēmumi regulāri cīnās ar parādniekiem, un statistika liecina, ka situācija kļūst tikai sliktāka. Sevišķi lieli parādi ir SIA „Jēkabpils siltums” klientiem. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko Vidusdaugavas televīzijai skaidro, ka klientu parādi sasnieguši 2 miljonus 219 tūkstošus eiro: „Vidēji mēnesī no iedzīvotājiem mēs saņemam 60 līdz 70 procentus no rēķina summas. Juridiskās personas norēķinās pāri par 90 procentiem mēnesī, bet iedzīvotāji maksātspējīgāki nav kļuvuši.” Karpenko uzsver, ka lielākā daļa parādnieku ir mazturīgie iedzīvotāji, savukārt ļaunprātīgo nemaksātāju nav daudz.    

Arī SIA „JK Namu pārvalde” regulāri veic darbu ar parādniekiem. Kopējā parādu summa šobrīd ir 1 miljons 400 tūkstoši eiro, un katru mēnesi dažādās stadijās ir aptuveni 200 tiesvedības lietas, bet tiesas ceļā izdodas atgūt tikai 34 procentus no parādu summas.

„JK Namu pārvalde” valdes priekšsēdētājs Juris Kozuliņš stāsta: „Mūsu juristi gandrīz katru dienu iet uz tiesu, notiek tiesas procesi. Notiek arī pārrunas ar parādniekiem, rakstām brīdinājumus, saucam uz mūsu iestādi, tiek slēgtas vienošanās par parādu pakāpenisku atmaksu, ja kādam ir grūtības ar parādu norēķiniem. Ir tādas iedzīvotāju kategorijas, ar kurām tiesvedība praktiski nav iespējama. Tie ir trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji, ir ļaunprātīgie nemaksātāji, kas strādā neoficiālu darbu, brauc lepnās mašīnās un dzīvo diezgan turīgu dzīvesveidu, bet oficiālu ienākumu viņiem nav. Arī ar šiem cilvēkiem tiesvedība ir praktiski neiespējama. Tad ir viena kategorija iedzīvotāju, kam ir mazi bērni un kas tiešām nespēj samaksāt. Arī tādu cilvēku mums ir ļoti daudz”.

Arī SIA „Pils rajona namu pārvalde”, kuras klientu parāds ir 132 555 eiro, ir pārliecinājusies, ka tiesvedības ceļā var nevis iegūt, bet zaudēt, un ka labākais veids, kā cīnīties ar parādniekiem, ir aicināt viņus uz individuālām sarunām.

Jāpiebilst, ka no klientu kopējās parādu summas diezgan lielu daļu – 46 procentus – veido tie, kuri savus dzīvokļus ieķīlājuši bankās.

Līdzīga situācija ar parādniekiem ir arī SIA „Jēkabpils pakalpojumiem”. Arī šis uzņēmums tiesvedības ceļā atguvis tikai nelielu daļu no parādu kopējās summas, kas pārsniedz 317 tūkstošus eiro.

Parādnieku dēļ komunālie uzņēmumi strādā ar zaudējumiem, bet universāla risinājuma, kas palīdzētu situāciju lielā mērā uzlabot, vēl joprojām nav, vēsta Vidusdaugavas televīzija.

Jēkabpils pašvaldības komunālie uzņēmumi cīnās ar parādniekiem (Vidusdaugavas televīzija)
Kasjauns.lv/Publicitātes foto