Vecāki neizpratnē: skolotāja uz mācību gada noslēgumu vēlas, lai viņai uzdāvina ceļojuma somu
Sociālajā vietnē "X" neizpratni radījusi kādas skolotājas vēlme, lai viņai uz mācību gada beigām vecāki uzdāvina ceļojuma somu.
Lai arī jautājums par to, vai skolotājus katra mācību gada beigās ir nepieciešams apdāvināt, sabiedrībā joprojām ir gana diskutabls, vienota atbilde uz to joprojām nav gūta.
Sociālajā vietnē "X" šis jautājums jau atkal ir izsaucis spraigas diskusijas.
Kāda sieviete raksta: "Draudzene sūdzas par viņas bērna klases vecāku čatu. Mācību gada beigas skolotāja vecākiem esot pasūtījusi dāvanā ceļojuma somu (bija rakstīts kādu firmu utt.). Nu vecāki tagad izplūst tur diskusijā. Es atbildēju draudzenei – kāda dāvana? Kāda soma? [..] Izlaiduma klase arī tā nav. Atbildēju, ka puķes pēdējā dienā un uz redzēšanos, tiekamies septembrī. Nesaprotu šo dāvanu pasūtīšanu.”
Draudzene sūdzas par viņas bērna klases vecāku čatu. Māc.g. beigas, skolotāja vecākiem esot pasūtījusi dāvanā ceļojuma somu (bija rakstīts kādu firmu utt). Nu vecāki tagad izplūst tur diskusijā. Es atbildēju draudzenei- kāda dāvana? Kāda soma? 1/2
— Skolotājudzīve (@ucheniiiiite) May 29, 2024
Domas gan dalās. Kamēr daži piekrīt, ka šāda apdāvināšanās nav saprotama, citi uzskata, ka tā ir pateicības izrādīšana skolotājai par viņas darbu.
Raivis norāda: "Ja mans bērns atnāk mājās no viņas klases ar jaunām zināšanām un interesi par mācību priekšmetu, tad es kaut ceļojumu nopirktu mācību gada beigās, ne tikai somu.”
Tikmēr Marta gan uzskata, ka tā jau ir nekaunība. "Man dēlam klases audzinātāja uz izlaidumu prasīja, lai naudu dāvina, jo visādi mēsli esot pilna mājā, bet tas bija uz vidusskolas izlaidumu.”
Dzintra novērojusi, ka dāvināšanas tradīcijas ir saglabājušās jau kopš padomju laikiem, tolaik gan vairāk dāvināti ziedi: "Cik sevi atceros, jo mācījos skolā padomju laikos, tādas dižas dāvanas nemaz skolotājiem nedeva, skrējām uz tirgus pēc parastajām puķēm un bija forši. Tagad modē ir izrādīšanās.”
Savukārt Elza uzskata, ka šī situācija, visticamāk, ir pārprasta: "Droši vien vecāki paši prasīja un skolotāja atbildēja, lai nedabūtu kārtējo apdrukāto krūzi. Nedomāju, ka skolotāja pati kaut ko būtu prasījusi.”