VIDEO: "Botania" - vieta Salaspilī, kas jāapmeklē katram
Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī jau šonedēļ durvis vērs 1460 m2 plašs vides izglītības centrs, kurā bērni un pieaugušie varēs ar acīm, ausīm, pirkstiem un deguniem apgūt dabaszinības
Salaspilī tapis jauns vides izglītības centrs “Botania”, un tā apmeklētāji varēs ne tikai labi pavadīt laiku, bet arī kopā ar ģimeni caur aktivitātēm uzzināt vairāk par botāniku.
“Botania” satura veidotāja – izglītības speciāliste Dace Miezīte – atklāj, ka ideja par vides izglītības centru botāniskajā dārzā radusies jau ap 2015. gadu. “Mēs sākām domāt, ka vajadzētu kaut ko radīt izglītībai, vēl jo vairāk tāpēc, ka dārzs ir sezonāla parādība. Mūsu mērķis ir parādīt cilvēkiem, ka botānika var būt ne tikai sausa zinātne, bet ka tas var būt interesanti, aizraujoši un ar visām maņām izpētāmi. Tieši to šeit var darīt.”
Ienākot izglītības centrā, jūs nokļūstat sakņu valstībā – tajā ir saknes, pazeme, kur dzīvo sliekas un visādi pazemes radījumi. Nākamā “Botania” daļa ir stumbra daļa, un pēc tam tieši tāpat, kā ūdens no augu saknēm ceļas augšup pa stumbru un nonāk pie lapām, apmeklētāji dodas uz otro stāvu un iepazīst augu lapas, ziedus, augļus un sēklas.
Dace Miezīte uzsver, ka “Botania” nav botānikas muzejs, bet iecerēta kā vieta, kur var izmantot visas maņas. “Šeit ir mūzikas instrumenti, kurus drīkst skandināt un klausīties; tie ir darināti no bambusa. Šeit ir iespēja sajust dažādas smaržas – kā smaržo augu stumbri un augu ziedi. Te ir ko darīt mazajiem pirkstiņiem, kas var aptaustīt stumbru, ornamentus, mizu dažādību. Šeit to drīkst darīt.”
"Botania" - vieta Salaspilī, kuru jāapmeklē katram
Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī jau šonedēļ durvis vērs 1460 kvadrātmetru plašs vides izglītības centrs, kurā bērni un pieaugušie varēs ar ...
“Botania” ideja nav kaut kur noskatīta, bet pilnīgi oriģināla. Māja tapusi pēc vietējo arhitektu metiem, to cēluši latviešu būvnieki, dizaina idejas “mamma” ir Guna Akona.
“Botania” durvis tika vērtas 1. februārī.