Zilā karoga sertifikātus saņēmušas 11 peldvietas un viena jahtu osta
Šogad Zilā karoga sertifikātus saņēmušas 11 peldvietas un viena jahtu osta, informēja Vides izglītības fonda (VIF) pārstāve Evelīna Krieviņa-Hammere.
Latvijas peldvietas, kas saņēmušas Zilā Karoga sertifikātu šā gada sezonā Liepājā ir Dienvidrietumu peldvieta, peldvieta pie stadiona un Beberliņu peldvieta. Rīgā Zilais karogs plīvos Vakarbuļļu un Vecāķu peldvietās. Daugavpilī šo sertifikātu ir ieguvušas divas peldvietas - "Stropu vilnis" un Stropu ezera peldvieta.
Zilais karogs plīvos arī Ventspils pilsētas pludmalē, Jēkabpils novada Radžu ūdenskrātuves peldvietā, Limbažu novada Lielezera peldvietā un Saulkrastu novada Centra peldvietā.
Savukārt jahtu ostu kategorijā sertifikāts piešķirts Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) jahtu ostai "Liepāja Marina".
Vēl divas Latvijas peldvietas jau saņēmušas Zilā karoga programmā īstenotās Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta atzinības zīmi - Kuldīgas novada Mārtiņsalas peldvieta un Tukuma novada Abragciema peldvieta. Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta saņemšanai vēl iespējams pieteikties līdz 8.maijam.
Simboliskā pasaules populārākā tūrisma ekosertifikāta Zilā karoga pasniegšana un sezonas atklāšanas pasākums norisināsies 15.maijā no plkst.11 līdz 14.30 Rīgā, Peldu ielā 25 Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrijas (VARAM) telpās. Pasākumā Zilā karoga balvu saņēmušās pašvaldības dalīsies informācijā par pieredzi, ieviešot programmas kritērijus. Tāpat arī pasākumā tiks sniegta aktuālā informācija par tēmām, kas sasaucas ar Zilā karoga prasību ieviešanu - peldūdens kvalitāti un ūdens piesārņojumu, drošības aspektiem un risku prevenciju peldvietās, kā arī par jūras piesārņojošo atkritumu samazināšanas praktiskajām rīcībām un labajām praksēm.
Lai iegūtu Zilā karoga sertifikātu, peldvietām ir jāatbilst 33 kritērijiem, savukārt jahtu ostām - 38 kritērijiem, kuri skar peldūdens kvalitāti, notekūdeņu attīrīšanu un novadi, atkritumu savākšanu un citus vides apsaimniekošanas aspektus, dažādu cilvēku grupu pieejamības nodrošināšanu videi, izglītojošus pasākumus, drošības pasākumus un citus apsvērumus.
Zilā karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu un piekrastes apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē