Vai tiešām Latvijā ir augstākie komunālie maksājumi pasaulē?
foto: Pixabay.com
Zīmīgi, ka ASV atrodas 25. vietā ar 168 eiro izdevumiem, bet, piemēram, Somija - 44. vietā ar 113 eiro izdevumiem par 85 kvadrātmetrus lielu dzīvokli.
Sabiedrība

Vai tiešām Latvijā ir augstākie komunālie maksājumi pasaulē?

Jauns.lv

Vairākas dienas Latvijas sabiedrība soctīklos apsprieda tabulu, kurā Latvija ieņem pirmo vietu pasaulē komunālo maksājumu dārdzības ziņā. Tie ir vietnes "Numbeo" dati, kas dažādās pasaules valstīs dzīves līmeni salīdzina pēc dažādiem rādītājiem. Tieši tur tika publicēts salīdzinājums, kurā Latvija uzrādīja antirekordu - visaugstākos komunālos maksājumus. Plašāk LR4 ekonomikas apskatniece Olga Kņazeva stāsta raidījumā "Novij Den", vēsta "Rus.lsm.lv".

Vai tiešām Latvijā ir augstākie komunālie maksājum...

Kā piemērs minēts 85 kvadrātmetrus plašs dzīvoklis, un ir aprēķināts, cik maksā par šādu dzīvokli (gāze, elektrība, ūdens) dažādās pasaules valstīs. Latvijā šis skaitlis bija 275 eiro, otrajā vietā Austrija - 270 eiro, Igaunija piektajā vietā - 248 eiro, Lietuva - 21 vietā ar 182 eiro, vēsta portāls "Rus.lsm.lv".

Zīmīgi, ka ASV atrodas 25. vietā ar 168 eiro izdevumiem, bet, piemēram, Somija - 44. vietā ar 113 eiro izdevumiem par 85 kvadrātmetrus lielu dzīvokli.

Bet vispirms noskaidrosim, vai ir vērts ticēt statistikai, vai tomēr tie ir maldi? Nē, tas nav nekāds apmāns. Vietne ir diezgan statistiska, bet ar vienu, ļoti svarīgu īpatnību. Tur tiek publicēta nevis oficiāla statistika no valstīm, bet tā saucamā statistika no tiešajiem lietotājiem. Tātad es vai jūs varat nosūtīt uz "Numbeo" informāciju, ka par 85 kvadrātmetriem es maksāju, teiksim, 100 vai 300 eiro mēnesī, un tas arī tiks ņemts vērā gala rezultātā, un Latvijas vietu šajā sarakstā.

Projekta “Numbeo” dibinātājs Mladens Adamovičs kādā intervijā atzina, ka jā, šādu datu kļūda ir. Lūk, viņa citāts no kādas intervijas: 

""Numbeo" veic aptaujas, kas reizēm sniedz varbūt ne tos objektīvākos rezultātus. Bet mums ir 2,5 miljoni cilvēku, kas lasa datus, un viņi var dot savu ieguldījumu un atspēkot to, ko uzskata par nepareizu. Cilvēki īpaši neuzticas oficiālajiem avotiem, jo ir bijuši gadījumi, kad šādi avoti ir tikuši pakļauti valdības manipulācijai - un tieši šādā gadījumā "Numbeo" var būt noderīgs."