Laikmetīgās mākslas centrā notiks Ullas fon Brandenburgas izstāde ar JRT aktieru piedalīšanos
"kim? Laikmetīgās mākslas centrā" būs skatāma Ullas fon Brandenburgas (Ulla von Brandenburg) personālizstāde "Kalns, grimsti! Ieleja, celies!", pavēstīja centra pārstāve Harita Maniņa.
Izstādes centrā centrā ir ideja par sensimoniešu komūnu – 19.gadsimta sākuma franču politisko un sociālo kustību, kura balstījās utopiskā sociālista, socioloģijas tēva Kloda Anrī de Ruvruā (jeb Sensimona, 1760–1825) idejās.
Rīgā martā uzņemta filma-performance, kas būs izstādes centrālais darbs dažādu objektu, tekstiliju un koka instalāciju apdzīvotās "kim?" izstāžu zāles abos stāvos. Filmēšana norisinājās Jaunajā Rīgas teātrī, tajā piedalījās Jaunā Rīgas teātra aktieri Maija Apine, Jevgēnijs Isajevs, Andris Keišs, Varis Piņķis, Edgars Samītis, kā arī Latvijas Bankas koris, kas izpilda īpaši šim projektam komponētās zviedru komponista Joakima Saksenborna (Joachim Saxenborn) akustiskās kompozīcijas.
Ullas fon Brandenburgas izstāde „Kalns, grimsti! Ieleja, celies!” ar JRT aktieru piedalīšanos
kim? Laikmetīgās mākslas centrā šī gada 29.aprīlī tiks atklāta Ullas fon Brandenburgas izstāde „Kalns, grimsti! Ieleja, celies!”, kurai Rīgā uz ...
Šī ir mākslinieces otrā performance-uzvedums, kas seko sensimoniešu ideoloģijai par zinātnes un ražošanas garā balstītu nākotnes sabiedrību, kurā katrs indivīds radīs piepildījumu sava produktivitātes potenciāla realizēšanā tehnokrātu pārraudzītā hierarhiskā sabiedrībā.
Sensimonieši ticēja, ka sabiedrība restrukturēsies, atsakoties no tradicionālajiem uzskatiem par garīgajiem un laicīgajiem spēkiem, un šī sabiedrības evolūcijas gaita neizbēgami novedīs pie ražošanas sabiedrības, kas būs balstīta uz un gūs labumu no "…noderīgā darbā iesaistītu cilvēku kopības" – "patiesas līdztiesības" pamata.
Izstāde Rīgā iedzīvinās šo vienu no pirmajām "dzīvā sociālisma" platformām, kuras ideju atbalstītāju un sekotāju vidū ir tādi ievērojami domātāji un sociālie teorētiķi kā Ogists Konts, Heinrihs Heine, Tomass Kārlails, Kārlis Markss, Džons Stjuarts Mills un citi.
Izstādes kuratore ir Zane Onckule. Izstādi atklās 29.aprīlī, un Rīgā tā būs skatāma līdz 7.jūnijam.
Ulla fon Brandenburga (1974) dzīvo un strādā Parīzē. Viņas darbi tikuši izstādīti Francijā, ASV, Lielbritānijā, Izraēlā, Šveicē, Austrijā un citviet. Mākslinieces darbus raksturo izmantoto mediju dažādība, kas izvēršas tematiskajā koncentrētībā.
BNS/ Publicitātes foto