Darbā maksā 2 eiro dienā, bērnam matos lipina košļeni. Ukrainas bēgle Daugavpilī jūtas pazemota
Daugavpilī kāda Ukrainas bēgļu ģimene saskārusies ar necieņu un pat agresiju no vietējiem iedzīvotājiem. Bērns vairs neapmeklē sporta nodarbības, jo treneris esot teicis, lai nenāk, jo ģimene ir no Ukrainas. Savukārt darbā sieviete saņemot pazemojošu algu - vien divus eiro dienā, ziņo LTV raidījums "Panorāma".
Oksanas (vārds ir mainīts) tēva saknes ir Latvijā. Šeit dzīvo tēva vecāki, tāpēc sievietei nebija pat divu domu, kur paglābties no Krievijas īstenotā kara Ukrainā.
Ierašanās Latvijā aizritējusi salīdzinoši mierīgi, bet problēmas sākušās vēlāk, kad sākti darba meklējumi un bērna iekārtošana pašvaldības skolā.
"Sākumā mēs nesapratām, kāpēc tas tā ir. Trenere manu bērnu salika pārī ar daudz spēcīgāku pretinieku. Mēs Ukrainā apmeklējām šī sporta nodarbības. Pretiniece trieca bērnu ar galvu pret matraci, arī "košļeni" matos lipināja. Tad patiešām bijām spiesti vairs šīs nodarbības neapmeklēt," LTV stāsta sieviete.
Kijiva saņēmusi Rīgas dāvātos autobusus ar iedzīvotāju sarūpētajiem ziedojumiem
Piektdien, 13. janvārī, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks nodeva Rīgas dāvinātos autobusus un rīdzinieku atbalsta sūtījumu Kijivas mēram Vitālijam ...
Skola, kurā Oksanas bērns izjuta vardarbību, netiek atklāta, jo tas ir Ukrainas bēgļu interesēs. Treneris esot teicis, lai meita uz nodarbībām nenāk, kā iemeslu minot to, ka viņa ir no Ukrainas.
Daugavpils domes atbilde uz jautājumu, kā tā šajā gadījumā rīkosies, ir formāla. "Pēdējā laikā nekādas tādas ziņas Daugavpils pašvaldība nav saņēmusi. Cik es atceros, burtiski pirmajās dienās bija tādas ziņas, bet tas saistīts ar to, ka bērni, spēlējoties vienā laukumiņā, strīdējās mazliet. Nesadalīja laukumu," norādīja Daugavpils mēra vietnieks Aleksejs Vasiļjevs (Latvijas Krievu savienība).
Gadījumā, ja tiktu saņemts oficiāls dokuments ar sūdzību par to, ka pret ukraiņu bērniem tiek pielietota vardarbība, lieta tiktu izskatīta likumā noteiktajā kārtībā, norāda Vasiļjevs.
Daži Ukrainas bēgļi LTV atzina, ka pilsētnieku attieksme, ierodoties Daugavpilī, sākotnēji bijusi noraidoša. Arī ar darba atrašanu ne visiem veicies labi.
Daugavpilī cilvēki izrāda solidaritāti ar Ukrainu atbalsta gājienā "Latvija atbalsta Ukrainu"
Daugavpilī svētdien, 3. aprīlī, gājiens "Latvija atbalsta Ukrainu" notika pozitīvā un pacilātā gaisotnē, bez incidentiem. Pasākuma idejas autors Ģirts Kalniņš ...
Piemēram, Oksanai darba intervijas bijušas svešvalodā, kavējusies algas izmaksa, un beigās to tā arī neesot izmaksājuši.
"Oficiāli es tur strādāju divas stundas, bet patiesībā tas bija 8 stundu darbs. Mani ļoti izbrīnīja tas, ka tiek aizkavēta alga," stāsta sieviete, piebilstot, ka Ukrainā par šāda veida darbībām paredzēta kriminālatbildība.
Paziņas Oksanai ieteikušas pamēģināt šuvējas darbu. Nostrādājot nedēļu, saņēmusi no darba devēja atbildi, ka par dienas darbu saņems divus eiro.
"Es sapratu, ka divi eiro dienā. Es arī uz turieni gāju kājām, lai netērētu naudu sabiedriskajam transportam. Šī darba vieta atrodas četru kilometru attālumā no pilsētas centra. Sapratu, ka pat tad, ja es visu laiku došos uz darbu ar kājām, man nepietiks naudas nekam," LTV sacīja ukrainiete.
Valsts policijā norāda, ka šogad nav ierosināts neviens kriminālprocess par vardarbību pret Ukrainas pilsoņiem. Pašlaik Daugavpilī oficiāli uzturas 262 Ukrainas civiliedzīvotāji.