Juris Pūce: "Rīgas domes bezdarbība sarīda iedzīvotājus"
Vēl tikai izstrādes stadijā esošie “Jaunie ceļu satiksmes noteikumi” jau sašķēluši sabiedrību vairākās asi karojošās frontēs. Plānotās izmaiņas paredz velosipēdistiem ļaut izmantot ietvi tikai ārkārtas gadījumos, par likuma pārkāpumu nosakot sodu līdz 30 eiro apmērā.
Novērtējot velosipēda kā transporta līdzekļa sniegtās priekšrocības, riteņbraucēju daudzums galvaspilsētas ielās ar katru gadu strauji pieaug. Jau tuvā nākotnē situācija Rīgas centrā varētu līdzināties citām Eiropas metropolēm, kur velosipēdu kā ikdienas transporta līdzekli izmanto vairāk nekā puse pilsētas iedzīvotāju. Tas liek Rīgas Domei uzņemties atbildīgo uzdevumu ne tikai radīt pieprasījumam atbilstošu infrastruktūru, bet arī izglītot satiksmes dalībniekus par jaunajiem apstākļiem uz ceļa. To apstiprina arī dramatiskie statistikas dati – šogad vien gājuši bojā trīs un ievainoti 43 velosipēdisti.
Radio SWH ekonomikas eksperts Juris Pūce atzina, ka Rīgai iespējami plaša pārvietošanās ar velosipēdu ir būtiska, taču vismaz pagaidām pilsētas pašvaldība ar jauno situāciju galā netiekot: “Rīgas Domes nespēja piedāvāt adekvātu rīcību, lai uzlabotu publiskās ielu infrastruktūras stāvokli, ir acīmredzama. Rezultāts ir nejēdzīga satiksmes dalībnieku sarīdīšana vienam pret otru”. Juris Pūce arī norādīja, ka tā vietā būtu jādomā, kā veicināt savstarpējo cieņu un nepadarīt nevienu uz ielas vai ietves priviliģētu pār citiem ārpus likumā noteiktajām prasībām: “Arī velosipēdistiem ir jāsaprot, ka citu satiksmes dalībnieku cieņa būs tiešā mērā atkarīga no viņu pašu braukšanas kultūras un satiksmes noteikumu ievērošanas”.
Regīna Zommere / Foto: Edijs Pālens/LETA