Tava izglītība

Ir skolas, kuras viena otrai "aizdod" savus vakcinētos pedagogus

Jauns.lv

Kopš 15. novembrī valstī stājās spēkā prasība vakcinēties pret Covid-19, lai varētu strādāt izglītības nozarē, darbu skolās pametuši vairāk nekā 600 darbinieku, liecina pašvaldību aplēses. Šis skaitlis atspoguļo situāciju tikai skolās, neskaitot bērnudārzus. Izglītības un zinātnes ministrijā atzīst, ka skolas pašlaik spiestas dalīties ar saviem mācībspēkiem un pārplānot mācību procesu, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Ir skolas, kuras viena otrai "aizdod" savus vakcin...

Par skolotāju trūkumu runāts gadiem ilgi, taču pandēmija to krietni saasinājusi.

Lai arī absolūti lielākais vairākums aizgājis vakcinācijas obligātās prasības dēļ, tomēr bijuši arī tādi, kas vairs nav spējuši izturēt lielo slodzi, attālināto mācību procesu un kompetenču satura ieviešanu, norāda Latvijas Pašvaldību savienībā.

Kā vēsta LTV, skolas šobrīd maina pieeju, kā strādāt. Ir skolas, kuras viena otrai "aizdod" savus vakcinētos pedagogus. Ir arī tādas skolas, kurās skolēniem netiek nodrošinātas mācības visos priekšmetos, jo tas neesot iespējams pedagogu trūkuma dēļ.

"Protams, ka varam secināt, ka lielai daļai obligātais sertifikāts bija kā pēdējais raunds šajā darba vidē. Jāsaprot, ka pedagogiem šobrīd nav viegla dzīve. Ir jāveic gan šī apmācība skolēniem, gan tam papildus visas Covid-19 saistības," norāda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvis Jānis Aizpors.

IZM pagaidām ātra risinājuma nav. Tā aicina pašvaldības piesaistīt augstskolu mācībspēkus vai risināt problēmu, skolām savstarpēji sadarbojoties.