Pēc postošā ugunsgrēka "Ķepu ķepā" aktualizējas jautājums par ugunsdrošību patversmēs
foto: LETA
Pēc traģiskās ugunsnelaimes Gundega Bidere domā, kā visā patversmē ierīkot centralizētu apkuri, bet tas nav tik vienkārši, jo ēkas cita no citas atrodas samērā tālu.
Sabiedrība

Pēc postošā ugunsgrēka "Ķepu ķepā" aktualizējas jautājums par ugunsdrošību patversmēs

Jauns.lv

Līdz ar traģisko uguns nelaimi dzīvnieku patversmē "Ķepu ķepā", kur šajā nedēļas nogalē nodega kaķu māja un bojā gāja 21 kaķis, aktualizējas jautājums par ugunsdrošību patversmēs.

Pēc postošā ugunsgrēka "Ķepu ķepā" aktualizējas ja...

"Galvenajā mājā mums stāv divi dūmu detektori, jo tur tiek gatavots ēst un tur cilvēki taisa sev pusdienas. Tur stāv arī divi ugunsdzēšamie aparāti, bet tie šajā gadījumā bija spļāviens okeānā," Latvijas Radio stāstīja biedrības "Ķepu ķepā" dibinātāja Gundega Bidere.

Patversmē nav bijušas ikgadējas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārbaudes.

"Kad mēs būvējām patversmi, tad mums ieteica, lai liekam putuplastu siltinājumam, jo tas izmaksās krietni lētāk, bet mēs likām akmens vati, kas ir mazāk degošs materiāls. Visas mājiņas celtas no "Cemrit" loksnēm, kas arī ir ugunsdrošāks materiāls. Apkure ir ar malku. Tātad tās ir krāsnis un lai būtu pēc iespējas mazāki šie riski. Arī tagad pēc ugunsnelaimes pārrunājām ar ugunsdzēsējiem. Parādīju citas ēkas, kurās mitinās dzīvnieki. Puiši malači, ieteica, ka griestus vajag pāršūt ar citu materiālu. Tas būtu drošāk," stāstīja Bidere.

Pēc traģiskās ugunsnelaimes Gundega Bidere domā, kā visā patversmē ierīkot centralizētu apkuri, bet tas nav tik vienkārši, jo ēkas cita no citas atrodas samērā tālu. Turklāt tas ir dārgi.

"Mēs kā organizācija, kas glābj dzīvniekus, neesam miljonāri. Pārsvarā mēs visi cīnāmies par elementāru organizācijas un dzīvnieku eksistenci. Daudzi jautā, kāpēc mēs neesam apdrošinājuši ēku. Piedodiet, bet par kādiem līdzekļiem, ja mums katru mēnesi ir jāvelk kopā gali," vaicāja Bidere. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Raimonds Kudlis teica, ka reizi trīs gados dienests apseko dzīvnieku novietnes, tostarp lauksaimniecības objektus, kuru platība pārsniedz 1000 kvadrātmetrus. Tomēr netiek īpaši pārbaudītas dzīvnieku patversmes.

"Ugunsdrošības noteikumos nav paredzēts specifiskas prasības šādam dzīvnieku novietnēm. Lai novērstu postošu ugunsgrēka izcelšanos, ir jāievēro vispārējās ugunsdrošības prasības. Īpaša uzmanība jāpievērš apkures ierīču izbūvei un lietošanai, kā arī elektroinstalāciju drošumam," teica VUGD pārstāvis.

Jau ziņots, ka vakar Jelgavas novada Salgales pagastā degusi dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu ķepā" koka vienstāva kaķu patversme. Biedrība steidzami lūdz palīdzību, jo vajadzīgs izmitināt un saķert dzīvnieciņus, kurus izdevies glābt, un ārstēt tos, kuri smagi cietuši ugunsgrēkā.

Ziedojumiem bankā:
DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA „ĶEPU-ĶEPĀ”
Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983
Reģistrācijas numurs: 40008176673
BIC/swift kods: HABALV22
Pay Pal ātrais maksājums: PayPal.Me/kepukepa
pay pal: dzab_kepukepa@inbox.lv
Ozolnieku novads, Salgales pagasta Rēvici