"Namejs 2021" mācību laikā būtiski incidenti nav notikuši
foto: LETA
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalās preses konferencē, kurā informē par militāro mācību "Namejs 2021" norises gaitu un secinājumiem.
Sabiedrība

"Namejs 2021" mācību laikā būtiski incidenti nav notikuši

Jauns.lv / LETA

Vērienīgo mācību "Namejs 2021" būtiski incidenti nav notikuši, otrdien žurnālistiem atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

"Namejs 2021" mācību laikā būtiski incidenti nav n...

Komandieris skaidroja, ka viens no mācību galvenajiem uzdevumiem bija sinhroni darboties Latvijas valsts iekšienē. Mācībās atstrādāta hibrīdfāze un konvencionālās darbības fāze, kas tagad noslēgusies un patlaban vienībām dots laiks veikt vingrinājuma analīzi.

Tāpat NBS komandieris atgādināja, ka "Namejs" norisinājies laikā, kad Latvija sastapusies ar nelegālās imigrācijas spiedienu un Krievija un Baltkrievija rīkoja kopīgās mācības "Namejs". Tas ļāvis daudz lielākā slodzē un stresā pārbaudīt vienību spējas.

Rīgā norit mācības "Namejs 2021"

No 6. septembra Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mācību “Namejs 2021” laikā Rīgā un citās pašvaldībās darbojas militārpersonas. Sestdienas rītā Jauns.lv ...

Lai arī sabiedrībā plaši izskanēja starpgadījums ar sievieti, kuras bērns Rīgas centrā sabijās no šāviena skaņas, NBS komandieris norādīja, ka Rīga būs tā pilsēta, kur nākotnē notiks vēl spēcīgākas mācību darbības, taču armija sola vēl aktīvāk informēt par savām aktivitātēm. Izvairoties no starpgadījumiem, nākotnē netiek izslēgts, ka varētu izmantot plašākus norobežojošos elementus, piemēram, brīdinājuma zīmes.

"Mēs vēlamies, lai rīdzinieku redzētu, kā armija darbojas," piebilda NBS komandieris.

Kalniņš arī atklāja, ka atsevišķos gadījumos mācību laikā niecīgas traumas guvuši daži karavīri. Piemēram, kāds karavīrs guvis nelielu galvas traumu pārvietojoties transportlīdzeklī bez ķiveres.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās mācības "Namejs 2021", kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.