Viltus dzīvokļu izīrētāji izdomājuši jaunu krāpšanas shēmu
Krāpnieki - dzīvokļu „izīrētāji” uzdarbojas jau gadu gadiem, un viņi izmanto aizvien jaunas krāpšanas metodes. Tagad lētticīgam īrniekam viņi liek pārskaitīt naudu it kā par notāra pakalpojumiem. Pēc naudas pārskaitīšanas „izīrētājs” pazūd tālēs zilajās.
Nekustamo īpašumu firmas un policija jau gadu gadiem aicina cilvēkus neuzķerties uz tā sauktajiem kaktu mākleriem vai viltus dzīvokļu izīrētājiem. Tomēr joprojām atrodas lētticīgie, kuri iekrīt krāpnieku nagos. Arī paši krāpnieki „nestāv uz vietas” un izdomā aizvien jaunas metodes kā izkrāpt naudu no cilvēkiem. Viņi izmanto arī situāciju, ka Rīgā tagad notiek adrešu reforma un savus viltus firmas jeb kaktu kantorus reģistrē adresēs, kas tagad pastāv tikai „uz papīra”.
Ja līdz šim viltus dzīvokļu izīrētāji, piemēram, priekšapmaksu no potenciālajam īrniekam izkrāpa viņam rokās, iespiežot neesoša dzīvokļa atslēgas, vai parakstot viltus līgumu, tad tagad, spriežot pēc Imanta Menča ieraksta „Facebook”, ir parādījies jauns naudas izkrāpšanas veids. Mencis raksta:
„Ieliekat sludinājumu ss.lv, ka vēlaties īrēt dzīvokli. Jums piezvana potenciālais izīrētājs un piedāvā par samērā sakarīgu summu izīrēt dzīvokli Rīgā. Uz Jūsu e-pastu nosūta burvīga dzīvokļa bildes, kas jums aptumšos prātu. Pasaka adresi, kur dzīvoklis atradīsies.
TIKAI -
Pirms apskates vajagot nosūtīt 100 eiro uz izīrētāja kontu tā kā priekš notāra pakalpojumiem, līgumam! Kad tas izdarīts, lai zvana un sarunās tikšanos, skaidrā naudā iemaksās drošības naudu un parakstīs līgumu (es gan nekādu naudu nepārskaitīju).
NOSLĒGUMĀ – dzīvoklī, kas it kā tiek izīrēts, īstenībā dzīvo citi cilvēki. Lielākais „humors” - bankas maksājuma norādītā adrese juridiski vairs nepastāv, jo tagad Rīgā tiek mainīti ielu nosaukumi!
Laicīgi atklāju šo krāpšanas mēģinājumu un zaudētājos nepaliku. Tūlīt griezos policijā ar iesniegumu!”
Policija:
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists Dairis Anučins Kasjauns.lv teica, ka „visādas krāpšanas, kur cilvēkus ķer „uz muļķi” ir izplatītas”.
„Šādi gadījumi policijā tiek fiksēti un, ja tiek konstatēta krāpšana, tiek uzsākts kriminālprocess. Policija vēlreiz aicina būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā nepārskatīt „priekšapmaksas”, „avansus”, „samaksu par pakalpojumiem” vai citus līdzīgi nosauktus maksājumus, pirms nav apskatīts solītais dzīvoklis un persona, kas izīrē to, nav satikta klātienē. Kā arī par jebkuru maksājumu vēlams noformēt rakstisku līgumu. Pretējā gadījumā, pārskaitot naudu uz nezināmu kontu nezināmai personai, pastāv ļoti liels risks palikt bez naudas un solītā dzīvokļa,” brīdina Anučins.