Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šī akcija, pēc Saeimas deputātes Jūlijas Stepaņenko teiktā, nav ētiska, jo "invalīdu problēmas nevar tikt izmantotas, lai popularizētu homoseksuālas attiecības".

Rīgas dome pārtrauc akciju, kas aicina uz iecietību pret gejiem. VIDEO 62

Sabiedrība
2015. gada 29. septembrī 21:10 2015. gada 29. septembrī 21:10
Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko ("Saskaņa") ir sašutusi par Rīgas ielās izvietotu sociālo reklāmu, kurā pausts aicinājums uz iecietību un attēloti četru cilvēku tēli - bezpajumtnieks, ar HIV inficētas sievietes meita, vīrietis ratiņkrēslā un homoseksuāls vīrietis. Tagad reklāma no Rīgas ielām esot aizvākta.

25.septembrī Stepaņenko sociālajā tīklā "Facebook" ievietojusi plakāta bildes un norādījusi: "Noskaidroju, ka šis ķēzījums pazudīs no acīm jau rīt. Paldies visiem acīgajiem un paldies domei par operatīvu rīcību."

Deputāte gan teica, ka nav mudinājusi Rīgas domi šos plakātus noņemt, bet tikai painteresējusies par tiem un izteikusi savu viedokli. Viņasprāt, šie plakāti nav ētiski un "invalīdu problēmas nevar tikt izmantotas, lai popularizētu homoseksuālas attiecības".

Deputāte arī teica - viņa netic, ka šie plakāti varētu popularizēt iecietību.

Stepaņenko apgalvoja, ka pie viņas bija vērsušies iedzīvotāji, kuri parādījuši šīs reklāmas bildes, tāpēc viņa par plakātiem painteresējusies Rīgas domē. Politiķe skaidroja, ka viņa "kā māte, sieviete, kas seko līdzi aktualitātēm, un kā deputāte nevar palikt vienaldzīga" šādos gadījumos.

Sīkāku informāciju par plakātiem un to, vai tie ir novākti, Stepaņenko aicināja prasīt Rīgas domei.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) paskaidroja, ka minētais plakāts pašvaldībā tika iesniegts Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotajā sabiedrības integrācijas projektā, tomēr plakāta veidotāji iesniegtajos dokumentos bija norādījuši tikai HIV tēmas izmantojumu tajā. Savukārt vēlāk, departamentam nezinot, plakāta ideja paplašināta un tajā ietverta arī homoseksuālisma tēma, skaidroja Aldermane.

"Plakāta autori dokumentos nebija norādījuši ne pilnu plakāta aprakstu, ne arī pievienojuši tā paraugu," skaidroja Aldermane.

Pēc tam, kad šie plakāti jau tika izvietoti pilsētvidē, Rīgas dome, pēc Aldermanes teiktā, saņēmusi daudzus sašutuma pilnus zvanus no iedzīvotājiem, kuri sūdzējušies par homoseksuālisma tēmu, kas ietverta plakātā. Situācija tika izanalizēta Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvju vidū, koleģiāli nolemjot, ka plakāti ir jādemontē, pastāstīja Aldermane. Pagājušajā piektdienā tie noņemti un Rīgā vairs neesot redzami.

"Uz šī plakāta, tāpat kā uz citiem konkursa plakātiem, bija norādīts, ka to saskaņojis departaments, tas raisījis sašutumu sabiedrībā," skaidroja Aldermane.

Projektā bija paredzēts šos plakātus pilsētvidē izvietot trīs nedēļas, taču faktiski tie bija publiski apskatāmi divas nedēļas.

Plakātā attēloti četru cilvēku silueti. Viens no tiem ir bezpajumtnieks, vēl viens viens ir vīrietis ratiņkrēslā, tāpat plakātā attēlota meitene, kuras mātei ir HIV, bet teksts ceturtajā siluetā iepazīstina ar Jāni, kurš "mīl savu draugu Kasparu". Jānis un Kaspars vēlas veidot ģimeni un kļūt par vecākiem, teikts plakātā.

Uz plakāta ir uzraksts "Esi iecietīgs. Tavs atbalsts var mainīt dzīves". Tāpat tiek norādīts, ka plakāts tapis projektā "Mana Rīga - no ienaida brīva!". Projekts tiek realizēts ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas finansiālu atbalstu.

Par plakātu sašutusī Stepaņenko ir ieceres autore tā dēvētajiem tikumiskās audzināšanas grozījumiem. Minētie grozījumi Izglītības likumā cita starpā nosaka, ka izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene.


LETA/ Foto: EPA/LETA, Edijs Pālens/ LETA

Citi šobrīd lasa

FOTO: Andreja Žagara dzimšanas dienā ļaudis Cēsīs pulcējas lūkot dokumentālo filmu "Žagari"
Viņa bija spiesta bēgt no dzimtenes: Putina drauga meita vizītē Rīgā brīdina par Kremļa metodēm 3
Junkers un Džonsons paziņo par breksita vienošanās noslēgšanu 7
Skatīt visus komentārus

Близнецы Иглесиаса и Курниковой порезвились под песню Юрия Никулина

«Полтора года не решалась признаться»: блогер шокировала публику исповедью о редкой болезни маленького сына