Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kopējas projekta izmaksas bija 2 957 000 eiro.

Atklāj renovēto sociālo dzīvojamo māju Aglonas ielā 35/1. FOTO

Runā Rīga
2016. gada 19. decembrī 19:21 2016. gada 19. decembrī 19:21
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pirmdien, 19.decembrī, atklāja renovēto sociālo dzīvojamo māju Aglonas ielā 35/1 un pasniedza atslēgas pirmajiem dzīvokļu īrniekiem.

Šeit izveidoti 215 dzīvokļi tiem rīdzinieki, kuri ir reģistrējušies sociālo dzīvokļu rindā, starp tiem četri ir servisa dzīvokļi, kas speciāli pielāgoti  cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt ēkas cokolstāvā izbūvētas telpas Sociālajam dienestam, kurā strādās 30 darbinieki.

Nils Ušakovs: “Iedzīvotājus sagaida jauns un moderns sociālais centrs. Plānots, ka gadā tas varēs uzņemt ap 10 tūkstošiem klientu. Tostarp pilsēta ieguvusi vēl vienu labiekārtotu vietu – ar zaļo zonu, bērnu laukumu un atpūtas soliņiem. Nākamā teritorija, ko  plānots sakārtot un piedāvāt sociālos dzīvokļus, būs Bolderājā.”

Ēkai piemēroti arī moderni tehniskie risinājumi. Iedzīvotājiem pašiem nebūs jānolasa skaitītāju rādījumi, jo gan siltuma, gan ūdens, gan elektrības rādījumus sistēma nolasīs automātiski.

Māja Aglonas ielā 35/1 tika uzcelta 1967. gadā, tā tika izmantota kā kopmītne vai dienesta viesnīca celtniekiem un ar dzelzceļu saistītu organizāciju darbiniekiem. Pagājušā gadsimta 90. gados šī ēka tika nodota pašvaldības rīcībā, un tajā dzīvojamās telpas tika izīrētas tām personām, kurām pienācās dzīvojamā platība ar daļējām ērtībām.

Taču daži ēkas iedzīvotāji un viņu viesi regulāri izdemolēja koplietošanas telpas, padarot tās neizmantojamas, tāpēc tika pieņemts lēmums izvietot no šīs ēkas uz citām dzīvojamām telpām tos īrniekus, kuri maksāja par īri un komunālajiem pakalpojumiem. Savukārt parādnieki tika iztiesāti, un ēka pakāpeniski tika noslēgta, lai tajā nevarētu iekļūt nepiederošas personas.

2014. gadā tika pieņemts lēmums šo ēku pārbūvēt par sociālo dzīvojamo māju. Nams nonāca SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” rīcībā, kura organizēja pārbūves un celtniecības darbus.

Līgums par projektēšanu un būvniecību tika noslēgts ar SIA „Arčers”. Kopējas projekta izmaksas bija 2 957 000 eiro.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kristīne Žilde-Krēvica par dēla piedzimšanu: "Man nebija ilūziju, ka dzīve ar bērnu būs kā autiņbiksīšu reklāmās"
FOTO: prezentē jaunu žurnālu visiem, kas vēlas izprast mūsdienu jaunatni
FOTO: britu karaļnams tradicionāli publicē apburoši ģimeniskas Ziemassvētku kartītes 16
Pievienot komentāru

Это официально: Алла Пугачева объявила время и место концерта-возвращения на сцену

Елена Степаненко нашла молодую замену Евгению Петросяну